Estai aptarinėja antsiuvą ant prezidento marškinėlių


Naujuoju Estijos prezidentu tapo mokslininkas Alaras Karis. EPA – ELTA nuotr.

Talinas, rugpjūčio 22 d. (ELTA). Estijoje jau kelias dienas tęsiasi diskusija dėl antsiuvo ant šalies prezidento Alaro Kario marškinėlių, kuriais apsirengęs jis pynė maskuojamuosius tinklus Ukrainos kariams – mat ant antsiuvo buvo užrašytas plačiai žinomas „palinkėjimas“ Rusijos karo laivui, praneša „Postimees“.
 
„Su savo komanda gaminau maskuojamuosius tinklus Ukrainos gynėjams. Savanoriai visoje Estijoje nupynė daugiau kaip 9 tūkst. kvadratinių metrų tinklų, kad padėtų Ukrainai. Mes visi galime ką nors padaryti, kad padėtume ukrainiečiams laimėti karą. Dėvėjau marškinėlius, kuriuos gavau dovanų iš prezidento Volodymyro Zelenskio“, – parašė rugpjūčio 18 d. tviteryje Estijos valstybės vadovas, iliustruodamas tekstą nuotrauka.
 
Kitą dieną ekonomikos ekspertas Peeteris Koppelis paskelbė tą pačią nuotrauką savo „Facebook“ paskyroje su užrašu: „Man patinka mūsų prezidentas!“ Nuotraukoje jis išskyrė emblemą ant A. Kario marškinėlių, kurioje rusiškai buvo parašyta: „Rusijos karo laive, eik na***!“
Abu įrašai sulaukė prieštaringų vertinimų. Vieni mano, kad prezidentui nedera dėvėti marškinėlių su tokiu antsiuvu, kiti įsitikinę, kad Estijos lyderis rodo sektiną pavyzdį.
 
Estijos prezidento kanceliarijos spaudos sekretorė Epp-Mare Kukemelk žurnalistams pareiškė, kad Ukrainos prezidentas V. Zelenskis padovanojo marškinėlius Estijos vadovui balandžio mėnesį, kai šis lankėsi Kyjive kartu su Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos prezidentais.
„Šie marškinėliai siunčia paramos žinią Ukrainos gynėjams“, – pridūrė atstovė spaudai, pažymėdama, jog jų dėvėjimas buvo simbolinis gestas.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.08.23; 06:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *