Estijos prezidentė per susitikimą su V. Putinu tikisi pradėti rimtą dialogą


Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid
Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid tikisi, kad kitą savaitę numatytas jos susitikimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu prisidės prie šalių dialogo ir santykių plėtros visais lygiais.

„Aš tikiuosi, kad tai padės pradėti dialogą, kuris, kiek leis galimybės, bus nuoširdus ir vyks visais lygmenimis, o ne tik prezidentų lygiu“, – pareiškė penktadienį K. Kaljulaid interviu šalies radijui ERR.

Anot jos, esama daug sričių, kuriose Estijos ir Rusijos gyventojai gali ir turi bendrauti, spręsti kasdienius klausimus.

Pasak prezidentės, dar anksti kalbėti apie tai, ką šis susitikimas pakeis. „Manau, jog tai, kad šis susitikimas įvyks, – geras ženklas“, – pabrėžė ji.

K. Kaljulaid pažymėjo, jog laikysis Europos Sąjungos šalių suderintų principų, o jos požiūris į Ukrainos krizę, Krymą ir demokratijos situaciją Rusijoje Maskvai gerai žinomas. 

Pastarąjį kartą Estijos ir Rusijos prezidentai susitiko 2008 metais – per Pasaulio ugrofinų kongresą Chanty Mansijske derybas surengė Toomas Hendrikas Ilvesas ir Dmitrijus Medvedevas.

K. Kaljulaid darbo vizitas į Maskvą, kur ji dalyvaus renovuoto Estijos ambasados pastato atidarymo ceremonijoje, numatytas balandžio 18 d.
 
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.13; 08:38
print