Euro grupė tarėsi dėl Graikijos ir ateinančių metų prioritetų


Briuselyje euro zonos šalių finansų ministrai (Euro grupė) aptarė finansinės paramos skyrimo Graikijai klausimus. Be to, diskutuota dėl darbo rinkos reformos ir kitų metų pirmojo pusmečio Euro grupės veiklos programos.

Lietuvai posėdyje atstovavo finansų viceministras Algimantas Rimkūnas.

Euro zonos ministrai susitikime aptarė esamą padėtį dėl likusios paskolos dalies (1 mlrd. Eur) išmokėjimo Graikijai. Numatyta, jog tam, kad lėšos būtų išmokėtos, Graikija iki gruodžio 11 d. turi įgyvendinti priemonių plane nurodytas konkrečias sąlygas.

Taip pat diskutuota apie darbo rinkos reformas, skirtas užtikrinti ilgalaikį tvarų euro zonos valstybių ekonomikos augimą, bei reformas, mažinančias visuomenės senėjimo poveikį fiskalinei euro zonos valstybių narių padėčiai.

Be to, aptarti klausimai, susiję su Bankų sąjungos kūrimu ir 2016 m. Euro grupės pirmojo pusmečio darbų programa.

Euro grupė yra neformali, bet įtakinga institucija, kurioje euro zonai priklausančių valstybių narių ministrai svarsto klausimus, susijusius su bendra atsakomybe už Euro zonos stabilumą. Jos pagrindinis uždavinys – užtikrinti glaudų finansinės ir ekonominės politikos derinimą tarp euro zonai priklausančių valstybių narių.

Informacijos šaltinis – Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyrius.

2015.12.08; 07:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *