Europos Parlamente – Kremliaus spaudos atstovo duktė


Jelizaveta Peskova

Prancūzijos informacinė agentūra AFP praneša, kad Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo duktė padarė stulbinančią karjerą Europos Parlamente. Tiksliau tariant, Jelizaveta Peskova tapo europarlamentaro Emeriko Šoprado stažuotoja.

Emerikas Šopradas – buvęs Prancūzijos politikės Marin le Pen patarėjas užsienio klausimais. Europos Parlamente šis politikas taip pat priklauso komitetui, gvildenančiam užsienio politikos klausimus. Tad E.Šopradas, be abejo, turi teisę susipažinti su slaptais ir visiškai slaptais dokumentais. Le Nouvel Observateur leidiniui tapo smalsu sužinoti, ar stažuotoja J.Peskova taip pat turi teisę susipažinti su konfidencialia informacija?

E.Šopradas tvirtina, kad europarlamentarų padėjėjams bei stažuotojams tikrai neprieinamos europietiškos paslaptys. Nei didelės, nei mažos. Kad nei EP narių padėjėjai, nei tuo labiau stažuotojai neturi nė menkiausios galimybės prieiti prie paslapčių, tvirtino ir kai kurie kiti leidinio kalbinti europarlamentarai. Bent jau taip įpareigoja instrukcijos. Bet ar jų griežtai laikomasi?

Tiesa, kai kurie europarlamentarai mano, Europos Parlamente nėra labai didelių paslapčių, todėl nėra ir būtinybės ką nors akylai saugoti bei slėpti.

Ir vis dėlto europarlametarė Kristina Revold Allon Bonfua (prancūzų socialistai), sužinojusi apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino spaudos atstovo D.Peskovo dukters stažuotes EP struktūrose, pareiškė esanti suglumusi, išsigandusi. Kremliaus atstovo spaudai duktė – ne šiaip stažuotoja.

K. R. A. Bonfua sako nesuprantanti, kodėl EP saugumo struktūros neįžvelgė jokių pavojų – įsileido paties D.Peskovo, kuris yra V.Putino dešinioji ranka, – dukterį. Juk EP disponuoja ne tik vieša, bet ir informacija, kuri labai domina Kremlių ir už kurią Kremliui pavaldžios žvalgybos nepagailėtų milžiniškų honorarų. Juolab kad visos Vakarų žvalgybos baiminasi naujų Kremliaus intrigų kišantis į JAV, Pancūzijos, Didžiosios Britanijos, kitų NATO, ES šalių prezidentinius bei parlamentinius rinkimus.

Be kita ko, žvalgybinę informaciją sudaro ne tik dokumentai, paženklinti grifu „visiškai slaptai“, bet ir bendresnio pobūdžio žinios: europarlamentarų pomėgiai, bendravimo manieros, silpnybės, draugų ratas… Jei D.Peskovo dukrai išties neįmanoma nė akies krašteliu žvilgtelėti į slaptus dokumentus, tai ji, be jokios abejonės, turi galimybę matyti ir vertinti daugelio EP darbuotojų veiklos ypatumus. Žinios, kas su kuo geria rytinę kavą, apie ką šnekučiuojasi, ar turi meilužių, kaip ir kur praleidžia savaitgalius, – taip pat ne mažiau svarbi.

J.Peskovos stažuotė prasidėjo 2018-ųjų metų lapkričio mėnesį ir baigsis 2019-ųjų balandį, kai nutrūks E.Šoprado parlamentinė veikla. Jelizaveta Peskova studijuoja Prancūzijoje teisę. Jos mėnesinė alga – tūkstantis eurų.

Informacijos šaltinis – Le Nouvel Observateur

2019.02.27; 09:35

print