Fizinis barjeras pasienyje su Baltarusija bus pastatytas laiku ir „biudžeto rėmuose“, tikina energetikos ministras Dainius Kreivys.
Taip jis sakė antradienį Seime, pristatydamas Fizinio barjero Lietuvos Respublikos teritorijoje prie Europos Sąjungos išorės sienos su Baltarusijos Respublika įrengimo projektą ir sulaukęs parlamentaro Aido Gedvilo klausimo, ar kilus karui nesutriks bei nepabrangs antrasis statybų etapas.
„Ar pavyks antrąjį etapą baigti laiku iki rugsėjo, atsižvelgiant į karo laikmetį? Atsižvelgiant į sutrikusį medžiagų tiekimą, ar neprireiks kainų indeksavimo?“, – klausė Seimo narys.
D. Kreivio teigimu, iki rugsėjo numatyti darbai tikrai bus pabaigti, o medžiagų tiekimo sutartys sudarytos iki karo, tačiau neatmetė, kad dalis barjero sudėtinių dalių gali būti brangesnės.
„Šiandien matome labai aiškiai, kad projektas bus įgyvendintas laiku ir pagal biudžetą. Medžiagų tiekimas suderintas, kontraktai pasirašyti prieš visą brangimą. Todėl reikšmingos įtakos neturės. Gal kai kurie komponentai gali“, – teigė ministras.
„Epso-G“: beveik visos medžiagos jau Lietuvoje, statybos neturėtų brangti
Už fizinio barjero įrengimą atsakingos energetikos įmonių grupės „Epso-G“ komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis teigė, kad beveik visos reikiamos medžiagos jau yra pristatytos į Lietuvą iš gamyklų Lenkijoje ir Vengrijoje.
Kartu jis pažymėjo, kad statybų rangovai indeksuoti darbų kainų neprašo, tad žaliavų brangimas projekto kainai įtakos neturės.
„Gera žinia, kad absoliuti dauguma medžiagų, kurios reikalingos užbaigti barjerą, jau yra Lietuvoje, jau yra atvežtos. Taip pat negauname jokių indikacijų iš rangovų, jog būtų brangimas, kuris reikalautų peržiūrėti sutartis ir tuo pat kiltų klausimas dėl galutinio biudžeto“, – antradienį Seime žurnalistams sakė A. Bubnelis.
„Tai leidžia manyti, kad to pabrangimo ir nebus“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad visas maždaug 500 kilometrų ilgio fizinis barjeras pasienyje su Baltarusija bus įrengtas iki rugsėjo. Bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 kilometrai. Daugiau nei 100 kilometrų valstybės siena eina upių ir ežerų krantais, kur fizinis barjero įrengimas nenumatytas.
Iš viso projektui skirta 152 mln. eurų. Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, fizinis barjeras dengia jau daugiau kaip 300 kilometrų Lietuvos sienos su Baltarusija, jis yra įrengtas visuose pažeidžiamiausiuose pasienio su Baltarusija ruožuose.
VRM turimais duomenimis, šiuo metu įrengtos stebėjimo sistemos apima 53,3 proc. sienos su Baltarusija. Pasak A. Bilotaitės, iki Baltarusijos režimo sukeltos neteisėtų migrantų krizės pasienyje tvora buvo padengti 78 kilometrai. Šiuo metu, ministrės teigimu, fizinis barjeras siekia daugiau kaip 300 kilometrų.
2022.05.25; 09:01