Simbolinis paskutinis skambutis skambės daugiau kaip 22 tūkst. abiturientų


Lietuvos mokyklų abiturientams aidi paskutinis skambutis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Šią savaitę bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų abiturientams rengiama simbolinė Paskutinio skambučio šventė. Paskutinio skambučio šventės proga visus abiturientus sveikina švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
 
„Tai šventė, kurioje nežinia, kokių emocijų daugiau: liūdesio ar džiaugsmo. Gal vis tik daugiausia svajonių, o svajonės visada teikia džiugesio. Taip, reikia drąsos joms įgyvendinti. Atkaklumo. Kartais patarimų ir pagalbos. Bet labiausiai – laisvės. Laisvės daryti, ko labiausiai trokštate. Galbūt tik pabandyti. Vėl ir vėl, iš naujo – kiek reikės, kol atrasite savo kelią. Taigi svajokite, eikite pirmyn, kurkite gražesnę Lietuvą ir geresnį pasaulį“,– sakoma ministrės sveikinime.
 
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiemet bendrojo ugdymo mokyklas baigia panašiai tiek pat, kiek ir pernai, – 22 239 abiturientai. Birželio 1 dieną visi abiturientai laikys privalomą lietuvių kalbos egzaminą.
 
Šiemet brandos egzaminus iš viso laikys 27 648 kandidatai. Pagrindinėje sesijoje brandos egzaminams užsiregistravo ir 75 ukrainiečiai abiturientai. 
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.05.25; 09:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *