Vyriausybėje pagerbti gabiausi šalies abiturientai


Vyriausybėje pagerbti gabiausi Lietuvos abiturientai ir profesinių mokyklų absolventai. Vyriausybės kanceliarijos nuotr.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pasveikino sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus, profesinio mokymo įstaigų ir tarptautinio bakalaureato absolventus.
 
„Nenoriu pernelyg sureikšminti egzaminų, pažymių, bet nuoširdžiai džiaugiuosi jūsų pasiekimais, kurie rodo, kad atskleidėte savo talentus, įrodėte, jog puikiai gebate dorotis su iššūkiais ir esate pasiryžę sunkiai dirbti dėl savo svajonių. Didžiuojuosi jumis, kaip ir didžiuojasi jūsų mokytojai, artimieji. Nepamirškite ir patys savimi didžiuotis ir švęsti savo laimėjimus. Nenustokite smalsauti, kelti klausimų, analizuoti jus supančio pasaulio ir drąsiai eikite savo išskirtiniu gyvenimo keliu. Nebijokite laikinų nesėkmių, būkite atviri naujoms idėjoms ir visada prisiminkite savo stiprybę“, – sakė premjerė.
 
„Maksimalūs jūsų akademiniai pasiekimai mokykloje simboliškai vainikuoja jūsų pirmąjį didelį baigtą gyvenimo etapą. Taip pat liudija ne tik jūsų gabumus, bet ir ryžtą atkakliai ir kryptingai dirbant siekti geriausių rezultatų nepaisant sunkumų ir kliūčių. Neabejoju, kad šios savybės jums padės sėkmingai kopti į tolesnes savo pasirinktas gyvenimo aukštumas“, – kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
 
Šiemet apdovanoti 115 abiturientų, per 2021 metų brandos egzaminus gavę 3 ar daugiau šimtukų. Tarp jų – pirmą kartą net 4 abiturientai, iš brandos egzaminų surinkę po šešis šimtukus. Dar 4 abiturientai gavo po penkis šimtukus. 36 abiturientai nusipelnė keturių šimtukų. 71 abiturientas šimtukais išlaikė 3 brandos egzaminus.
 
Vyriausybės didžiojoje salėje taip pat pagerbtas 21 abiturientas, aukščiausiais balais baigęs tarptautinio bakalaureato programą, ir 10 profesinio mokymo įstaigų absolventų, puikiai išlaikiusių ne tik brandos, bet ir kvalifikacijos egzaminus.
 
Iš 21 824 šiemet laikiusių brandos egzaminus net 1 542 abiturientų atestatuose puikuojasi 100 balų įvertimai. Po vieną šimto balų įvertinimą gavo 1 219 abiturientų, 208 abiturientai gavo po du šimtukus.
 
Daugiausia šimtukų, skaičiuojant nuo egzaminą laikiusiųjų skaičiaus, mokiniai gavo iš užsienio kalbų (vokiečių, rusų, prancūzų ir anglų) valstybinių brandos egzaminų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.06; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *