Nuo pirmadienio į mokyklas grįžta abiturientai


Nuo pirmadienio į ugdymo įstaigas sugrįžta abiturientai. Sprendimą dėl abiturientų grįžimo į mokyklas priėmė Vyriausybė, atsižvelgdama į tai, kad jiems lieka vis mažiau laiko iki valstybinių brandos egzaminų.
 
Nuo gegužės 3 d. ugdymą abiturientams leista vykdyti mišriu būdu. Mišrus ugdymas organizuojamas švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės nustatyta tvarka, ne mažiau kaip 50 proc. pamokų organizuojant kontaktiniu būdu.
 
Organizuojant kontaktinį mokymą mokyklose, turės būti užtikrintos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo patvirtintos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitos būtinos saugumo sąlygos. Visi asmenys švietimo įstaigoje turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.
 
Mokyklose turės būti maksimaliai ribojamas skirtingose klasėse ugdomų mokinių kontaktas tiek pamokų metu, tiek po pamokų. Vienos klasės mokiniams ugdymo veiklos, kurioms nereikia specializuotų patalpų, visą dieną bus organizuojamos toje pačioje mokymo patalpoje.
 
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) taip pat atkreipia dėmesį, kad organizuojant mišrų ugdymą turės būti maksimaliai išnaudojamos galimybės pamokas, grupines veiklas organizuoti lauke, lauko klasėse.
 
Ministerija taip pat pažymi, kad mokinių, darbuotojų, mokinius atlydinčių asmenų sveikatos būklė turės būti stebima: privaloma bus sudaryti sąlygas mokiniams, darbuotojams, mokinius atlydintiems asmenims matuotis kūno temperatūrą tik atvykus į švietimo įstaigą. Tiek mokiniai, tiek darbuotojai, kuriems ugdymo proceso ar darbo metu pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (pvz., karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) turės nedelsiant apleisti švietimo įstaigos patalpas, jiems rekomenduojama kreiptis konsultacijai į savo šeimos gydytoją.
 
Švietimo įstaiga iš darbuotojo, mokinio ar jo tėvų gavus informaciją apie darbuotojui ar mokiniui nustatytą COVID-19 ligą (koronoviruso infekciją), apie tai nedelsiant privalės informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC).
 
Patalpos, kuriose organizuojamas mokinių ugdymas, turės būti išvėdinamos prieš atvykstant mokiniams ir kiekvienos pertraukos metu. Dažnai liečiami paviršiai turės būti valomi ne rečiau kaip du kartus per dieną.
 
ŠMSM mokiniams taip pat rekomenduoja profilaktiškai tirtis dėl COVID-19 ligos.
 
ELTA primena, kad trečiadienį vykusiame posėdyje Vyriausybė taip pat pritarė algoritmui, pagal kurį į mokyklas sugrįš 5-11 klasių mokiniai. Į mokyklas mokinius nuspręsta sugrąžinti srautais, privalomai taikant šachmatinį mišraus ugdymo būdą, kai klasių srautai kas savaitę skirstomi kontaktiniam ir nuotoliniam ugdymui. Galutinį sprendimą dėl mokinių sugrąžinimo į mokyklas galės priimti pačios savivaldybės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.03; 03:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *