Formuoti Švedijos vyriausybę pavesta finansų ministrei M. Andersson


Magdalena Andersson. EPA – ELTA nuotr.

Stokholmas, lapkričio 11 d. (AFP-ELTA). Praėjus dienai po Švedijos ministro pirmininko Stefano Löfveno atsistatydinimo, parlamento vadovas Andreas Norlenas formuoti vyriausybę pavedė ilgametei finansų ministrei Magdalenai Andersson.
 
M. Andersson dabar turi laiko iki antradienio ryto, kad informuotų apie savo žvalgomųjų derybų rezultatus, ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė A. Norlenas. Tada anksčiausiai kitą ketvirtadienį parlamentas galėtų balsuoti dėl premjerės paskyrimo.
 
Kad būtų patvirtinta poste, naujajai socialdemokratų vadovei reikia ne tik koalicijos partnerių Žaliųjų partijos, bet ir Kairiųjų bei Centro partijų paramos. Kairiųjų partijos pirmininkė Nooshi Dadgostar mainais reikalauja nuolaidų, pavyzdžiui, didinti pensijas ir ligos išmokas.
 
Kad taptų ministre pirmininke, M. Andersson negali parlamente būti atmesta absoliučia balsų dauguma. 54-erių politikė turės keturis bandymus. Jei nepavyks, tuomet per tris mėnesius turės būti paskirti nauji rinkimai.
 
S. Löfvenas rugpjūtį po politiškai audringos vasaros netikėtai paskelbė, kad pasitrauks iš socialdemokratų vadovo, o tada ir iš vyriausybės vadovo pareigų. Praėjusią savaitę M. Andersson jau buvo išrinkta jo įpėdine partijos lyderio pareigose. Dabar ji turi gerus šansus tapti pirmąja moterimi, vadovausiančia Švedijos vyriausybei.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.11.12; 06:44
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *