G. Landsbergio akcentai susitikus su UNESCO vadove


G. Landsbergis susitikime su UNESCO vadove akcentavo išraiškos laisvės ir žurnalistų saugumo klausimus. UNESCO/Christelle ALIX nuotr.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Paryžiuje susitikęs su UNESCO generaline direktore Audrey Azoulay, pagyrė generalinės direktorės pastangas kurti efektyvią ir moderniems iššūkiams pasiruošusią UNESCO.
 
Susitikime aptartas organizacijos įdirbis dirbtinio intelekto etikos klausimais, bendri UNESCO ir Lietuvos prioritetai komunikacijos ir informacijos srityje, išraiškos laisvės ir žurnalistų saugumo klausimai bei Lietuvos įsitraukimas kovojant su dezinformacija.
 
G. Landsbergis ir A. Azoulay aptarė UNESCO stebėjimo misijų Kryme tęstinumo svarbą ir būtinybę užtikrinti išraiškos laisvę ir žurnalistų saugumą Baltarusijoje.
 
G. Landsbergis taip pat pristatė Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą 2021-2025 metų laikotarpiu.
 
„Esame pasiruošę toliau stiprinti žmogaus teisėmis grįstą UNESCO veiklą, tęsti įsipareigojimų įgyvendinimą komunikacijos ir informacijos srityje, kartu dirbti su dirbtinio intelekto, švietimo ateities ir atvirojo mokslo iniciatyvomis”, – teigė ministras.
 
G. Landsbergis taip pat pristatė Kauno modernizmo paraišką „Modernusis Kaunas: Optimizmo architektūra, 1919-1939 m.”, kuria siekiama, kad Kauno modernizmo architektūrai būtų suteiktas UNESCO pasaulio paveldo statusas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.28; 10:04
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *