G. Landsbergis susitiko su Lenkijos Seimo maršalka ir diplomatijos vadovu


G. Landsbergio vizitas Lenkijoje: susitiko su Seimo maršalka E. Witek ir užsienio reikalų ministru Rau. URM nuotr.

Pirmojo vizito Lenkijoje metu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lenkijos Seimo maršalka Elžbieta Witek ir užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau.
 
Susitikimų metu pažymėta, kad svarbios 2021 metų sukaktys – Gegužės 3-osios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-sios metinės bei atkurtos Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo ir dvišalių diplomatinių santykių atkūrimo 30-metis – skatina ambicingą strateginę darbotvarkę abiem valstybėms svarbiais klausimais.
 
G. Landsbergio vizitas Lenkijoje: susitiko su Seimo maršalka E. Witek ir užsienio reikalų ministru Rau. URM foto.

Ministras padėkojo Z. Rau už Lenkijos indėlį, stiprinant regiono saugumą ir pažymėjo, kad tolesnis bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje išlieka prioritetu. Ypatingas dėmesys skirtas kaimynystėje vykstantiems demokratiniams procesams, pastangoms telkti veiksmingą Europos Sąjungos (ES) ir transatlantinių partnerių paramą.
 
Kalbėta ir apie Rytų partnerystės ir Liublino trikampio perspektyvą, Trijų jūrų iniciatyvą, santykius su Kinija. Sutarta aktyvinti bendradarbiavimą Astravo atominės elektrinės klausimu, užkertant nesaugioje elektrinėje pagamintos energijos patekimą į ES rinką.
 
Ministras taip pat dalyvavo neformalioje diskusijoje su išorinių santykių srityje veikiančiais Lenkijos analitinių centrų vadovais bei davė interviu dienraščiams „Rzeczpospolita” ir „Dziennik Gazeta Prawna”.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.09; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *