G. Nausėda: penktosios kolonos pašalinimas yra viena iš svarbiausių sąlygų


Kaukės. Slaptai.lt nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad penktosios kolonos pašalinimas yra viena iš sąlygų siekiant Ukrainai įstoti į NATO.
 
„Tai yra viena iš sąlygų, labai svarbi sąlyga“, – ketvirtadienį LRT televizijai patikino G. Nausėda.
 
Kaukės. Slaptai.lt nuotr.

„Penktoji kolona yra visur, net ir tose valstybėse, kuriose galbūt neįsivaizduojame, toli, dar į Vakarus nuo mūsų, yra ir pas mus, yra ir Ukrainoje. Turbūt pagrindinis klausimas, kiek toli ir kiek aukštai valdžios hierarchijoje pakyla tokie žmonės“, – pridūrė prezidentas.
 
Visgi šalies vadovo teigimu, Ukrainos sprendimai rodo, kad nuo aukštuose vidiniuose Ukrainos sluoksniuose Rusijai dirbančių žmonių yra pamažu „apsivaloma“.
 
„Kiekvieną kartą, kai išgirstu, kad kažkas yra pašalintas iš aukštų pareigų, mane tai džiugina, nes suprantu, kad valstybė valosi. Jeigu viskas būtų gražu, viskas sušluota po kilimu ir atrodytų, kad valdžios hierarchijoje viskas stabilu, tada jau kiltų įtarimų, ar iš tikrųjų valstybėje, kurioje susikerta daugybė interesų ir kurioje Rusija mėgina vykdyti ne tik atvirus karinius veiksmus, bet ir hibridinius, ir dezinformacijos, propagandos veiksmus, viskas taip gražu ir išoriškai tvarkinga. Ne, Ukraina valosi, ir aš manau, kad ji valysis ir toliau“, – teigė prezidentas.
Interviu metu G. Nausėda taip pat pabrėžė, kad NATO valstybės nesinaudos aptakia deklaracijos formuluote, jog atitolintų Ukrainos narystę Aljanse.
 
Kaukės. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

„Aš nuraminau jį (ELTA – Zelenskį), nematau tokių nuotaikų tarp valstybių partnerių, visi kaip tik vieningai palaiko Ukrainą, bet visi sako tai, kad šiuo metu vyksta karas, ir kai karas pasibaigs, viskas pajudės labai greit“, – paaiškino Lietuvos vadovas.
Kaukės. Vytauto Visocko nuotr.
 
ELTA primena, kad šią savaitę Vilniuje vykusiame NATO daugiausiai dėmesio sulaukė Ukrainos narystės NATO klausimas. Kyjivas tikėjosi gauti aiškų signalą dėl narystės perspektyvos, tačiau Vakarų lyderiai dar iki prasidedant susitikimui Vilniuje akcentavo, kad tęsiantis karui Ukrainai nebus leista prisijungti prie NATO gretų.
 
Po ilgų derybų dėl Kyjivo transatlantinės perspektyvos formuluotės susitikimo komunikate, Aljansas patvirtino, kad „Ukrainos ateitis yra NATO“. Taip pat sutarta atsisakyti narystės veiksmų plano (MAP), patvirtina ilgalaikė karinė parama. Taip pat nutarta oficialiai įsteigti NATO-Ukrainos tarybą ir suglaudinti dvišalius politinius ryšius.
 
Tačiau lūkesčiai dėl pakvietimo į NATO liko neišpildyti – komunikate nurodoma, kad tam kelias bus atviras tik tada, „kai sąjungininkai pritars ir kai bus įvykdytos sąlygos“. Visgi, kokie yra pastarieji reikalavimai, komunikate nenurodoma.
 
Raminta Majauskaitė (ELTA)
 
2023.07.14; 06:14
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *