G. Nausėda susitiko su Ispanijos karaliumi Pilypu VI


G. Nausėda susitiko su Ispanijos karaliumi Pilypu VI. EPA–ELTA nuotr.

Šią savaitę Ispanijoje su darbo vizitu viešintis prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį Madride susitiko su Ispanijos karaliumi Pilypu VI.
 
Susitikime daugiausia dėmesio buvo skiriama saugumo ir gynybos bei pasirengimo NATO viršūnių susitikimui Vilniuje klausimams, rašoma Prezidentūros pranešime žiniasklaidai.
 
Susitikime šalies vadovas padėkojo karaliui už Ispanijos indėlį į Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumą. Ispanijos oro pajėgos jau 9 kartus dalyvavo NATO oro policijos misijoje Zokniuose ir saugojo Baltijos šalių oro erdvę. Taip pat Ispanijos kariai prisideda prie NATO priešakinių pajėgų bataliono stiprinimo Latvijoje.
 
„NATO viršūnių susitikime Vilniuje būtina priimti sprendimus, sustiprinsiančius NATO rytinio flango saugumą per efektyvų atgrasymą ir NATO sąjungininkų pajėgų buvimo regione didinimą, oro ir priešraketinės gynybos stiprinimą“, – sakė prezidentas.
 
Be kita ko, dėmesio skirta ir klausimams, susijusiems su Rusijos agresija prieš Ukrainą. Lietuvos valstybės vadovas akcentavo, kad būtina didinti paramą Ukrainai jos kovoje su agresoriumi, stiprinti sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, siekti, kad atsakingi asmenys už karo ir agresijos nusikaltimus sulauktų teisingumo.
 
Tuo metu kalbėdamas apie dvišalį bendradarbiavimą kultūros ir mokslo srityje, prezidentas pabrėžė, kad ispanai paliko ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje ir kultūroje, ypač teisės ir mokslo srityse.
 
„Ispanai buvo tarp pirmųjų Vilniaus universiteto rektorių, o teisinių veikalų autorius ir švietėjas Pedro Ruiz de Moros, arba Petras Roizijus, buvo vienas iš Antrojo Lietuvos Statuto – kertinio mūsų šalies teisės sistemos ramsčio – rengėjų. Džiaugiuosi, kad prieš šimtmečius prasidėję mūsų valstybių ryšiai plečiasi, apimdami vis daugiau sričių“, – sakė Lietuvos valstybės vadovas.
 
Susitikime prezidentas pakvietė Ispanijos karalių apsilankyti Lietuvoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.05.11; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *