Galimybė turėti nuolatinį atstovą JAV Kongrese


JAV Kongresas. EPA-ELTA nuotr.

Antradienį parlamente bus svarstomas naujos redakcijos Seimo nuolatinio atstovo Europos Sąjungoje įstatymo projektas, kuris įtvirtintų galimybę turėti parlamento interesų atstovus ne tik Europos Sąjungoje, tačiau ir konkrečioje valstybėje. Kaip Seimui pateikiant įstatymą sakė siūlomos iniciatyvos autoriai, Seimas, pritarus iniciatyvai, galėtų turėti nuolatinį atstovą JAV Kongrese.
 
„Yra nacionalinių parlamentų, kurių įtaka, tiesą pasakius, Lietuvos likimui, Lietuvos interesams kartais būna net didesnė negu Europos Parlamento. Šiuo atveju aš kalbu apie JAV Kongresą. (…) Šiuo sprendimu mes turėtume savo atstovą, kuris dirbtų nuolat, kiekvieną dieną, su iš esmės galingiausiu planetoje demokratiniu parlamentu, kuris labai dažnai turi vieną iš lemiamų įtakų mums svarbiausiems sprendimams“, – rugsėjį pristatydamas projektą sakė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.
 
Pasak komiteto vadovo, taip pat galėtų būti skiriami Seimo atstovai ir kitose šalyse.
 
„Neapsiribojant Amerika, jeigu Seime atsirastų politinės valios ar noro, ar toks interesas iškiltų, mes pagal šį įstatymą, taip pat galėtume paskirti savo atstovą ir darbui su kitais parlamentais“, – teigė parlamentaras.
 
Šis teisės aktas parengtas siekiant suteikti galimybę Seimo interesų atstovavimui ir bendradarbiavimo stiprinimui ne tik tokios svarbios tarptautinės organizacijos kaip Europos Sąjunga (ES) lygmeniu, tačiau ir dvišaliu tarpparlamentiniu lygmeniu, turinčiu ypatingos reikšmės Lietuvos užsienio ir gynybos politikos ar kitais esminiais valstybei aspektais.
 
Projektas įtvirtintų, kad Seimo kanceliarijos nustatyta tvarka atrinktas kandidatas reguliariai informuotų Seimą ir Seimo kanceliariją apie užsienio valstybės parlamento veiklą, iniciatyvas, pozicijas ir aktualius klausimus.
 
Numatoma, kad valstybės tarnautojas į atstovo pareigas būtų perkeliamas trejiems metams. Esant tarnybinei būtinybei, šis terminas galėtų būti pratęstas vieną kartą iki vienų metų netaikant atrankos procedūros.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.10.12; 07:17
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *