Gavus du naujus pasiūlymus, sprendimas dėl pėstininkų kovos mašinų įsigijimo nukeltas į lapkričio pabaigą


Krašto apsaugos ministerija, gavusi du naujus vyriausybinius pasiūlymus iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lenkijos, nusprendė atlikti papildomą analizę ir kreipėsi į anksčiau duomenis pateikusias verslo bendroves patikslinti kai kuriuos duomenis.

„Naujų pasiūlymų išnagrinėjimui reikalingas papildomas laikas, todėl nusprendėme sprendimo dėl pėstininkų kovos mašinų įsigijimo priėmimą nukelti iki lapkričio pabaigos. Iki to laiko tikimės, kad ir anksčiau duomenis pateikusios bendrovės atsiųs patikslintus duomenis, kurie leis tinkamai įvertinti tiek vyriausybinius, tiek verslo bendrovių pasiūlymus,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. 

Krašto apsaugos ministerija, gavusi duomenis iš skirtingų tiekėjų, buvo atlikusi rinkos analizę, kurios metu buvo vertinti 8 pėstininkų kovos mašinų ir dviejų bokštelius gaminančių bendrovių pasiūlymai. Vertinimo rezultatai birželio mėnesį buvo pateikti Krašto apsaugos ministerijos gynybos resursų tarybai. Rudenį papildomai prie šių 10 pasiūlymų buvo sulaukta 2 vyriausybinių pasiūlymų iš JAV ir Lenkijos.

Šiuo metu iš viso yra nagrinėjama 12 pasiūlymų. Apibendrinta jų analizė, sulaukus patikslintos informacijos, bus vėl pristatoma Krašto apsaugos ministerijos Gynybos resursų tarybai, o po to – Valstybės gynybos tarybai, kuriai bus siūloma nuspręsti, kokiu būdu – sudarant tarpvyriausybinę sutartį, perkant iš verslo bendrovių ar prisijungiant prie tarptautinės programos bus įsigyjamos pėstininkų kovos mašinos.

Priėmus oficialų sprendimą, kokiu būdu įsigyti pėstininkų kovos mašinas, Krašto apsaugos ministerija pradės įsigijimo procesą, kuris, priklausomai nuo pirkimo būdo pasirinkimo, truktų nuo 4 iki 10 mėnesių.

Iki JAV ir Lenkijos pasiūlymų rinkos analizėje dalyvavo šios bendrovės ir jų siūlomi produktai:

Eil. Nr.

GAMINTOJO VALSTYBĖ

BENDROVĖ

PKM PAVADINIMAS

1.

Suomija

Patria

PATRIA UT 30 MK2

2.

Vokietija

ARTEC

BOXER RCT 30/LANCE 30/40CTAS

3.

Italija

Iveco/Oto Melara, Iveco Defence Vehicle

SUPERAV UT 30 MK2

4.

Prancūzija

NEXTER

VBCI T25/T40

5.

Šveicarija

General Dynamics European Land Systems

PIRANHA III+/5 UT 30 MK2

6.

JAV, Kanada

General Dynamics Land Systems

LAV III 6.0  KONGSBERG MCT30

7.

Turkija

Otokar

ARMA MIZRAK-30

8.

Turkija

FNSS

PARS E30

 

Eil. Nr.

GAMINTOJO VALSTYBĖ

BENDROVĖ

BOKŠTELIO PAVADINIMAS

1.

Izraelis

Elbit Systems

UT 30 MK1/MK2

2.

Didžioji Britanija

Lockheed Martin

40 CTAS

Informacijos šaltinis – kam.lt portalas.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2015.11.02; 14:09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *