Gimdymo namai Kaune sulaukė šventinės dovanos kūdikiams


Naujagimiams skirtos megztos kojinaitės su Lietuvos valstybinės vėliavos simbolinėmis spalvomis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Nepriklausomybės atkūrimo šventės išvakarėse Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės Prano Mažylio gimdymo namų vadovui Tomui Biržiečiui perduota daugybė naujagimiams skirtų megztų kojinaičių su Lietuvos valstybinės vėliavos simbolinėmis spalvomis.
 
Daugiau kaip 140 porų kojinaičių numezgė darbščios moterys iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Kauno skyrių. Tradicine tapusi prasminga, gerumo kupina akcija skirta Kovo 11-ąjai paminėti.
 
ELTA primena, kad pati pradžia buvo 2018-aisiais, minint Lietuvos valstybingumo šimtmetį. Tuomet asociacija ,,Padedu augti“, VŠĮ ,,Mediapressa“, tinklaraštis ,,Suomiškas ugdymas“ ir Lietuvos savivaldybių asociacija organizavo prasmingą kojinaičių mezgimo akciją ,,Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“.
 
,,Prieš ketverius metus kaip tik ir pakvietėme moteris prisidėti prie akcijos „Lietuvai 100 – sveikas, mažyli“ prie mūsų mažųjų piliečių sušildymo. Švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, daugiau kaip 100 trispalvių kojinaičių porų dovanojome Kauno Prano Mažylio gimdymo namuose gimusiems šimtmečio kūdikiams. Praeitą žiemą mezgėme ir Kovo 11-ąją dalinomės šiluma su Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje augančiais mažyliais. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų mezginiai papuošia bei sušildo pavasario kūdikius“, – teigė viena iš akcijos Kaune organizatorių ir rėmėjų Laura Ramanauskaitė-Stašiauskienė.
 
Moterims taip patiko trispalvių kojinaičių mezgimas, kad jos pačios, atėjus rudeniui, ruošiasi pavasario akcijai ir dar neraginamos, o jau mezga. Kiekviena kojinaitė – išskirtinė, iš kokybiškų vilnos siūlų. Kiekvienoje įdėta labai daug meilės ir rankų šilumos. Nuo pirmųjų akcijos metų prie kojinaičių mezgimo akcijos prisijungė Aleksoto ir Lampėdžių bendruomenių moterys.
 
,,Praėjusį Advento laikotarpį pakvietėme moteris praleisti kūrybingai ir prasmingai. Iš namuose turimų spalvotų natūralios vilnos siūlų mezgėme trispalves kojinaites. Tuomet taip jau sutapo, kad lapkričio mėnesį buvo įvestas karantinas. Šiltomis širdimis ir spalvomis įprasminome šį jautrų, sudėtingą karantino laikotarpį ir svarbiausia su teigiamomis mintimis numezgėme per šimtą kojinaičių. Nepaprastas bendrystės jausmas apima, kai žinai, kad namuose vienu metu su meile mažyliams kojinaites mezga mielų bičiulių būrys“, – patikino Edita Gudišauskienė, TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnė, kuri organizavo akcijas ir kartu mezgė kojinaites.
 
Kojinaičių naujagimiams su vėliavos simboliais mezgimo idėja gimė Suomijoje, kai ši valstybė 2017-aisias metais šventė savo nepriklausomybės šimtmetį. Kojinaičių buvo primegzta 55 000. Tokią pačią užduotį suomės sugalvojo perduoti Lietuvai, sužinojusios apie mūsų valstybingumo jubiliejų. Suomijos – Lietuvos prekybos asociacijos SULI narė Siv Hellén kreipėsi į Suomijoje gyvenančius lietuvius ir pasiūlė suorganizuoti Lietuvoje nacionalinį kojinaičių mezgimą ir dovanoti jas šimtmečio naujagimiams visoje Lietuvoje.
 
Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ nacionalinė akcija ,,Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“ išrinkta net iš 1500 užregistruotų iniciatyvų ir pateko tarp 27 geriausiųjų apdovanotų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.11; 14:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *