Graikijos šiaurės rytuose siautėja miško gaisrai


Miško gaisras Graikijos šiaurės rytuose liepsnoja „nekontroliuojamai“. EPA-ELTA nuotr.

Atėnai, rugpjūčio 28 d. (dpa-AFP-ELTA). Nepaisant šimtų ugniagesių pastangų, didelis gaisras saugomoje teritorijoje Graikijos Dadijos nacionaliniame parke toliau liepsnoja „nevaldomai“. Vietos ugniagesių duomenimis, liepsnos pirmadienį buvo išplitusios beveik 10 km. Su ugnimi kovoja beveik 500 ugniagesių, 100 gaisrų gesinimo lėktuvų ir trys sraigtasparniai.
 
Gaisras kilo rugpjūčio 19 d. šiauriniame Evro regione netoli Aleksandropolio uostamiesčio ir Turkijos pasienio. Civilinė apsauga nurodė evakuoti virtinę kaimų regione. Iki šiol rasta 20 negyvų žmonių, spėjamai – nelegalių migrantų.
 
Europos Žemės stebėjimo programos „Copernicus“ duomenimis, jau iki sekmadienio liepsnos buvo nuniokojusios 77 000 hektarų plotą. Trečiadienį Aleksandropolyje apsilankė trys ministrai, kad patys pamatytų žalos mastą.
 
Graikijos šiaurinė dalis. Siautėja miško gaisrai. EPA – ELTA foto

Ypač smarkai nuniokotas Dadijos nacionalinis parkas, kuris yra svarbi plėšriųjų paukščių buveinė ir žiemavietė. Miškas yra svarbus pajamų šaltinis vietos turizmo pramonei, miškininkystei ir bitininkystei. Pasak ekspertų, augmenija nacionaliniame parke neretai tokia tanki, kad liepsnų dažnai nesimato, o gesinimo vanduo nepasiekia ugnies.
 
Pirmaisiais vertinimais, per smarkius miškų gaisrus jau žuvo tūkstančiai avių ir ožkų. „Mes sugniuždyti, jau sudegė per 4 000 ožkų ir avių, dar daugybė gyvūnų laikomi dingusiais“, – pirmadienį TV stočiai ANT1 sakė Aleksandropolio galvijų augintojų asociacijos pirmininkas Kostas Dounakis. Sudegė ir mažiausiai 50 tvartų, taip pat sandėliai su pašarais.
 
K. Dounakis pareikalavo greitos valstybės finansinės paramos, nes išdegė ir ganyklos, galvijai neturi ko ėsti. Jis taip pat įspėjo dėl artėjančios žiemos: dėl didelių išdegusių plotų esą tikriausiai kils potvyniai, kai tik prasidės stiprus lietus.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.08.29; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *