Grupė protestuotojų kritikavo Vengriją


Prie Vengrijos ambasados judėjimas „Momentum” organizavo protesto akciją „Hungary, Quit the Dark Side”. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Antradienį prie Vengrijos ambasados keliolika Lietuvos socialdemokratų partijos „Momentum“ judėjimo dalyvių susirinko pareikšti nepritarimą, jų teigimu, demonstruojamai Vengrijos vyriausybės solidarumo stokai už laisvę kovojančiai Ukrainai.
 
„Vengrija randa priežasčių, kodėl nepadėti ukrainiečiams ir neleisti vežti ginklų ukrainiečiams, kai kitos valstybės, kurios turi sienas su Ukraina, leidžia tai daryti. Jie atsisako, sakydami, kad tikrai nepriims jokių sankcijų nei rusiškai naftai, nei dujoms“, – teigė prie Vengrijos ambasados atvykęs „Momentum“ pirmininkas Lukas Tamulynas.
 
„Jie turi šansą šiuose rinkimuose, kaip patys sako, atsisakyti vienintelio Putino emisaro Europos Sąjungoje. Ir man labai norėtųsi, kad jie būtent tai ir padarytų“, – pridūrė jis.
 
L. Tamulynui antrino ir prie protesto prisijungęs Seimo narės Dovilės Šakalienės patarėjas socialdemokratas Ruslanas Baranovas. Jo teigimu, Vengrija, žaisdama dvigubų standartų žaidimą, tampa Europos Sąjungos Trojos arkliu.
 
„Tai pagalių kaišiojimas į Ukrainai pagalbos suteikimą. Tai, kas šiandien vyksta Ukrainoje, Mariupolyje, yra baisu. Bet baisu ir tai, kaip Vengrija nuolatos žaidžia dvigubų standartų žaidimą būdama Europos Sąjungoje. Kurdama savo gerovę, ji yra tiek Rusijos, tiek Kinijos Trojos arklys“, – kalbėjo R. Baranovas.
 
Anot protestuotojų, mitingu kviečiama prisiminti, kaip Rusijos imperialistinė politika ne kartą bandė užgniaužti Vengrijos laisvės siekius – tiek 1848–1849 m., tiek 1956 m. – ir priminti, kad ukrainiečiai dabar išgyvena savo kovos už laisvę akimirką.
 
ELTA primena, kad Vengrijos vyriausybė yra pareiškusi poziciją, jog ji blokuos galimas tolesnes sankcijas rusiškoms dujoms bei naftai, o šiuo metu per savo teritoriją nepraleidžia Ukrainai siunčiamos karinės pagalbos.
 
Anksčiau Vengrijos vyriausybės vadovas pareiškė, kad jo šalis nenori veltis į konfliktą Ukrainoje, kadangi tai prieštarauja jos nacionaliniams interesams.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2022.03.29; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *