Gruzija tikisi artimiausiu metu tapti NATO nare


Gruzijos vicepremjeras, ministras eurointegracijos klausimams Georgijus Baramidzė absoliučiai įsitikinęs, kad Gruzija artimiausiu metu vienbalsiai bus priimta į NATO net ir išliekant akivaizdžioms Abchazijos ir Pietų Osetijos problemoms.

Taigi oficialusis Tbilisis mano, jog Abchazijos ir Pietų Osetijos teritorijų praradimas nesutrukdys gruzinams tapti pilnateisiais NATO nariais.

Gruzijos vicepremjeras, atsakingas už eurointegracines problemas, viešai pareiškė: „Esu visiškai įsitikinęs dėl Gruzijos narystės NATO. Neabejoju, kad NATO Čikagos susitikime kompetetinga Aljanso vadovybė dar kartą patvirtins savo Bukarešto susitikimo sprendimą, kad Gruzija bus organizacijos narė“. Šis Gruzijos politiko interviu buvo duotas leidiniui „Zerkolo nedeli. Ukraina“.

Gruzijos vicepremjeras G.Baramidzė, be kita ko, pabrėžė, esą po parlamento ir prezidento rinkimų Gruzijoje praktiškai bus “ištiesintas kelias“, vedantis tiesiai į NATO aljansą. “Laiką, likusį iki rinkimų, Gruzija panaudos parodymui, jog Tbilisis pasirengęs absoliučiai visus nesutarimus su Maskva”. Tiesa, Gruzijos diplomatas pabrėžė, jog nesutarimai bus likviduojami taip, kad būtų gerbiamas Gruzijos kaip nepriklausomos valstybės statusas bei Gruzijos teritorinis vientisumas.

Į klausimą, o jeigu Rusija nesutiks su Tbilisio pasiūlymais, Gruzijos diplomatas atsakė, jog skeptikai, prieštaraujantys Gruzijos įsiliejimui, nebeturės jokių kontrargumentų, kadangi nesutarimai su Rusija bus pašalinti.

Atsakydamas į abejones, ar Gruzijos artėjimas prie NATO neišprovokuos naujo konflikto su Rusija, Tbilisio diplomatas pareiškė: „Kaip tik priešingai. Bukarešto susitikimas parodė: jeigu NATO ketina priimti Gruziją, tai kuo anksčiau tai įvyks, tuo bus geriau“.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis.

Parengta remiantis Interfaks pranešimais.

2012.02.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.