Gyvūnus ginančioms organizacijoms siūloma leisti atstovauti gyvūnų gerovės interesus teismuose


Rudasis lokys. Vytauto Visocko (slaptai.lt) nuotr.

Gyvūnus ginančioms organizacijoms siūloma suteikti teisę atstovauti gyvūnų gerovės interesus teismuose. Seimo Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė antradienį ketina pateikti Seimui tai numatančias įstatymų pataisas.
 
Jei Seimas pritartų, gyvūnų gerovę ginančios organizacijos įgytų teisę susipažinti su bylos medžiaga ir paprasčiau apskųsti byloje priimtą sprendimą, jeigu byla pradėta pagal tos organizacijos pateiktą pareiškimą.
 
Seimo narės I. Pakarklytės teigimu, inicijuoti teisės aktų pakeitimų projektus ją paskatino gyvūnų gerovės srityje veikiančių organizacijų ligšiolinė patirtis administracinio nusižengimo ir baudžiamosiose bylose. Anot parlamentarės, joms tik retais atvejais yra suteikiama galimybė susipažinti su bylos medžiaga, o šis ribojimas gerokai apsunkina galimybę motyvuotai apskųsti priimamus sprendimus bylose.
Plėšrūnai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
„Reikia džiaugtis, kad turime itin stiprias nevyriausybines organizacijas, kurios gina gyvūnų gerovę neskaičiuodamos savo laiko ir nereikalaudamos atlygio už tai. Privalome užtikrinti, kad teisinė bazė būtų kuo palankesnė joms įgyvendinti šią svarbią misiją“, – sako Seimo narė.
 
Anot projektą parengusios I. Pakarklytės, priėmus pasiūlytus teisės aktų projektus, Lietuva pasektų kaimyninės Lenkijos pavyzdžiu – šioje valstybėje bylose dėl gyvūnų gerovės nukentėjusiojo teises gali įgyvendinti visuomeninės organizacijos, kurių steigimo dokumentuose nustatyta veikla yra gyvūnų gerovės apsauga.
 
Siūloma, kad Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo, Administracinių nusižengimų ir Baudžiamojo proceso kodeksų pakeitimai įsigaliotų nuo  kitų metų.
 
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
 
2023.09.26; 06:14
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *