Heidelbergo universitete šaudynes surengęs studentas – berlynietis


Heidelbergo universitete šaudynes surengęs studentas buvo kilęs iš Berlyno. EPA-ELTA nuotr.

Berlynas, sausio 25 d. (ELTA). 18-metis studentas, pirmadienį surengęs šaudynes Heidelbergo universitete Vokietijos pietvakariuose, per kurias keli žmonės buvo sužeisti, o viena studentė žuvo, buvo kilęs iš Berlyno. Tai antradienį pranešė laikraštis „Mannheimer Morgen“.
 
Jo žiniomis, jaunuolis užaugo Vilmersdorfo rajone pietvakarinėje Vokietijos sostinės dalyje.
 
Sausio 24 d. vaikinas paleido padriką ugnį aukštosios mokyklos auditorijoje, kurioje buvo apie 30 studentų, o paskui nusižudė. Keturi žmonės buvo sužeisti, vėliau 23 metų studentė mirė nuo patirtų žaizdų.
 
Preliminariais duomenimis, jaunuolis ginklų nusipirko užsienyje. Kaip informavo policija, su savimi jis turėjo du ilgavamzdžius šautuvus. Prieš pat incidentą studentas parašė apie savo ketinimus „WhatsApp“ programėlėje. Pareigūnai tikrina šią informaciją. Be to, tyrėjai nustatys visus šaulio maršrutus ir kontaktus pastarosiomis dienomis.
 
Policija teigia kol kas nematanti jokių politinių ar religinių incidento priežasčių. Labiau tikėtina, kad jaunuolis turėjo psichikos problemų. Bet, pasak prokuratūros atstovo, kol kas anksti kalbėti apie tikslius jo poelgio motyvus. Pranešama, kad spėjamas nusikaltėlis anksčiau nebuvo teistas.
 
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė užuojautą žuvusios studentės ir nukentėjusiųjų artimiesiems, taip pat universiteto studentams ir darbuotojams.
 
Incidento aplinkybės tiriamos, sudaryta speciali tyrėjų grupė.
 
Prestižinis Heidelbergo universitetas yra seniausias Vokietijoje. Jis buvo įkurtas 1386 metais. Jame mokosi daugiau kaip 28 tūkst. studentų.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.01.26; 07:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *