Honkongo policija susprogdino savadarbę bombą


Honkongo policijos pareigūnai sekmadienio popietę iš populiaraus parduotuvių ir viešbučių kvartalo, panaudoję vandens patrankas bei ašarines dujas, jėga išvaikė tiek antivyriausybinius protestuotojus, tiek ir eilinius gyventojus bei turistus.
 
Žioplinėjantiems praeiviams teko greitai sprukti į šalį, kai dešimtys riaušių policijos automobilių skrodė pagrindinę gatvę, besidriekiančią viename tankiausiai visame pasaulyje apgyvendintų kvartalų, ir griovė protestuotojų suręstas barikadas.
 
Sekmadienį protestuojantys honkongiečiai išsibarstė maždaug kilometro ploto zonoje, sudarytoje iš siaurių istorinių gatvelių. Protestuotojai policijos pareigūnus vargino tokiu būdu sudarę daugybę skirtingų frontų. Mitingo metu prabangiame parduotuvių rajone nuo vandalų nukentėjo verslo ryšių su Kinija turinčios prekybos vietos.
 
Policijai taip pat teko pasitelkus specialių robotą detonuoti įtariamą sprogmenį. Nors Honkongo protestuose bombos naudojamos retai, kitas nedidelis savadarbis sprogstamasis užtaisas aptiktas praėjusios savaitės demonstracijos metu.
 
Šis protestų savaitgalis Honkonge – jau 20-as iš eilės, ir nepanašu, kad mitingai liautųsi artimiausiu metu. Protestai prieš įstatymą, kuriuo ketinta sankcionuoti gyventojų ekstradiciją į žemyninę Kiniją, prasidėjo birželio 9 d.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.21; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *