Į Javorivo bazę pataikiusios raketos buvo paleistos iš Rusijos


Iskander, S-400, Topol ir kitos Rusijos raketos

Vašingtonas, kovo 14 d. (AFP-ELTA). Karinę bazę vakarų Ukrainoje nusiaubusios sparnuotosios raketos buvo paleistos iš Rusijos oro erdve skridusių orlaivių, pirmadienį sakė JAV gynybos pareigūnas, atkreipdamas dėmesį, kad neskraidymo zona nebūtų užkirtusi kelio šiai atakai.
 
Naktį į sekmadienį iš bombonešių, skrendančių virš Rusijos, į Javorivą buvo paleista „pora dešimčių“ sparnuotųjų raketų, per ataką žuvo 35 žmonės ir dar 134 buvo sužeisti.
 
Bazė įsikūrusi į vakarus nuo Lvivo, vos už 20 km nuo Ukrainos sienos su ES ir NATO nare Lenkija.
 
Ši ataka aiškiai parodė, kad vakarų Ukraina, kurios iki šiol, vasario 24 dieną įsiveržus Rusijos pajėgoms, beveik niekas nelietė, yra ypač pažeidžiama tolimojo nuotolio raketų.
 
Pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga, sakė, kad šis smūgis buvo pavyzdys, kaip neskraidymo zona virš Ukrainos „neturėtų jokio poveikio“.
 
Kijevas ir kai kurių Ukrainą remiančių šalių gyventojai ragina virš šalies įvesti neskraidymo zoną, kad būtų užkirstas kelias atakoms iš oro.
 
Tačiau JAV ir NATO sąjungininkės teigia, kad, sukūrus neskraidymo zoną, JAV arba NATO turėtų numušti bet kurį ją pažeidusį Rusijos orlaivį, o tai galėtų išplėsti karą į didžiąją Europos dalį ir JAV.
 
Pentagonas teigia, kad Javorivo bazėje, kuri naudojama mokymams, amerikiečių nebuvo.
 
Smūgis nesutrikdė Vakarų ginkluotės ir amunicijos gabenimo Ukrainos pajėgoms, sakė pareigūnas ir pridūrė, kad viskas buvo pristatyta praėjusį savaitgalį.
 
Pareigūnas pabrėžė, kad Javorivo bazė nebuvo susijusi su ginklų gabenimu.
 
„Smūgiai Javorive tam įtakos neturės“, – sakė pareigūnas, turėdamas omenyje ginklų tiekimą.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.03.15; 10:23
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *