Į Lenkiją atvyko dar viena JAV desantininkų grupė


JAV desantininkai atvyksta į Lenkiją. EPA – ELTA foto

Varšuva, vasario 7 d. (ELTA). Pirmadienį į Lenkiją atvyko dar viena JAV 82-osios oro desanto divizijos karių grupė. Tai pranešė Lenkijos nacionalinės gynybos ministerija.
 
„Pirmadienį iki vidurdienio Žešuve nutūpė dar viena karių grupė iš JAV 82-osios oro desanto divizijos“, – sakoma žinybos pranešime. Kiek konkrečiai desantininkų atskrido į Lenkiją pirmadienį, nepatikslinama.
 
Naujienų agentūra PAP informuoja, kad šiuo metu Žešuvo miesto rajone yra šios JAV divizijos vadas generolas Christopheris Donahue.
 
JAV administracija vasario 2 d. pranešė apie papildomų pajėgų permetimą į Rumuniją, Lenkiją ir Vokietiją. Kaip paaiškino Pentagono atstovai, apie 1 tūkst. Amerikos kariškių bus nusiųsta į Rumuniją iš Vokietijos, o dar apie 2 tūkst. bus permesta į Europą iš JAV. Iš jų maždaug 1,7 tūkst. bus dislokuoti Lenkijos pietryčiuose.
JAV desantininkai. EPA – ELTA nuotr.
 
Amerikiečių karinė technika pradėta gabenti į Lenkiją prieš kelias dienas. Pirmieji kariškiai, siunčiami stiprinti rytinio NATO sparno dėl Rusijos įsiveržimo į Ukrainą grėsmės, nusileido Žešuvo oro uoste šeštadienį. Sekmadienį į šalį atskrido JAV karinis transporto lėktuvas „Boeing C-17 Globemaster III“ su dar viena karių grupe.
 
Pastaruoju metu Rusija prie Ukrainos sienos sutelkė dešimtis tūkstančių kareivių, o tai verčia nerimauti, kad Europoje gali prasidėti didelis ginkluotas konfliktas.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.02.08; 07:30
print