I. Šimonytė: jis turi sėdėti Hagos teismo suole, o ne savo bunkeryje


Ingrida Šimonytė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Premjerė Ingrida Šimonytė vokiečių leidiniui „Süddeutsche Zeitung“ teigia, kad jos vadovaujama Vyriausybė nusprendė kreiptis į Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą, nes esama įrodymų dėl Maskvos vykdomų karo nusikaltimų Ukrainoje.
 
„Taip, prašymą pateikėme pirmadienį, nes manome, kad turime pakankamai įrodymų. Po to teismas taip pat pradėjo tyrimą“, – interviu vokiečių leidiniui kalbėdama apie Kremliaus agresiją Ukrainoje sakė Lietuvos premjerė.
 
Žurnalisto paklausta, ar ji nori pamatyti Rusijos prezidentą kaltinamą Hagoje, I. Šimonytė pusiau juokais pažymėjo: „Manau, kad jis nusipelnė sėdėti ten, o ne savo bunkeryje“, – teigė premjerė.
Vladimirą Putiną demaskuojantys leidiniai
 
Interviu I. Šimonytė taip pat akcentavo, kad V. Putinas ne pirmą kartą pasaulį gąsdina branduoliniais ginklais. Rusijos prezidentas pastarąją savaitę pareiškė nusprendęs padidinti savo šalies branduolinio „atgrasymo pajėgų“ parengties lygį.
 
„Nepamirškime, kad tai ne pirmas kartas, kai jis taip elgiasi. Šia korta jis žaidė dar 2014 m., po Krymo ir Rytų Ukrainos okupacijos. Jis lošia, kad žmonės sustings iš šoko. Tačiau tai neturėtų mūsų stebinti“, – sakė I. Šimonytė.
Putinui – ne. Mitingas Maskvoje. EPA – ELTA nuotr.

 
 
Pirmadienį Lietuvos Vyriausybė priėmė sprendimą „Dėl kreipimosi į tarptautinio baudžiamojo teismo prokurorą dėl Rusijos Federacijos ir Baltarusijos respublikos padarytų ir daromų nusikaltimų Ukrainos respublikoje tyrimo“.
 
Praėjusios savaitės ketvirtadienį Rusija pradėjo agresyvų ir tarptautinės bendruomenės pasmerktą karinį įsiveržimą į Ukrainą. Vakarų bendruomenė, į tai reaguodama, Rusijai paskelbė labai griežtas sankcijas ir ekonominę bei karinę paramą Ukrainai. Vakarų bendruomenė kaltina Kremlių Ukrainoje tikslingai griaunant miestus ir žudant nekaltus civilius.  
 
Benas Brunalas (ELTA)
 
2022.03.04; 07:51
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *