I. Šimonytė susitiko su Lenkijos Seimo Maršalka Elżbieta Witek


Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir Lenkijos Seimo Maršalka Elżbieta Witek. Juliaus Kalinsko (ELTA) nuotr.

Penktadienį Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės rūmuose priėmė Lenkijos Seimo Maršalką Elżbieta Witek, su kuria aptarė svarbiausias aktualijas, šalių paramą nuo Rusijos karinės agresijos besiginančiai Ukrainai, atsparumo prieš Vakarus nukreiptai Rusijos agresijai ir dezinformacijai svarbą, skelbiama Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.
 
„Lietuvos ir Lenkijos dialogas nestokoja bendro požiūrio esminiais mūsų šalims ir regionui klausimais. Gyvename tomis pačiomis aktualijomis ir iššūkiais, dėdami visas pastangas, kad Ukraina laimėtų karą prieš agresorę Rusiją. Dar spartesnė ir aktyvesnė demokratinių šalių parama, kuri leistų Ukrainai kuo greičiau pasiekti pergalę, yra tai, ko mūsų šalys susitelkusios sieks, tikiu, nepritrūkdamos valios ir jėgų“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.
 
Pranešama, kad, kaip pabrėžė premjerė, ypač svarbu, kad būsimo NATO viršūnių susitikimo sprendimai Vilniuje siųstų nedviprasmišką žinią apie euroatlantinio aljanso vienybę ir ryžtą, pažymėjo Lietuvos Vyriausybės vadovė. Premjerės teigimu, Rusijos veiksmai rodo jos nusiteikimą ilgalaikei konfrontacijai su NATO, todėl tai įpareigoja ir aljanso nares stiprinti savo saugumą.
 
Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, susitikime aptartos Rusijos pastangos pasitelkiant intensyvią dezinformaciją silpninti demokratinių šalių nusiteikimą remti Ukrainą, taip pat pažymėta Rusijos dezinformacijos įtaka kituose žemynuose, kuria šalis agresorė neigia savo atsakomybę dėl karo ir jo nusikaltimų Ukrainoje bei globaliai juntamų karo padarinių.
Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir Lenkijos Seimo Maršalka Elżbieta Witek. Juliaus Kalinsko (ELTA) nuotrauka
 
Nepaisant mėginimo klaidinti ir kiršinti Vakarų visuomenes, kaip pažymėjo premjerė I. Šimonytė, džiugina neblėstantis tiek Lietuvos, tiek Lenkijos piliečių ryžtas ir toliau remti ukrainiečius.
 
Ministrė Pirmininkė susitikime pažymėjo gerus ir aktyvius dvišalius Lietuvos ir Lenkijos santykius, sėkmingą bendradarbiavimą NATO, ES, Liublino trikampio ir kituose formatuose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.03.11; 07:18
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *