Indonezijoje – galingas žemės drebėjimas


Žemės drebėjimas. Indonezija. EPA – ELTA foto

Džakarta, lapkričio 21 d. (dpa-AFP-ELTA). Per 5,6 balo stiprumo žemės drebėjimą pirmadienį Indonezijos Javos saloje, naujais duomenimis, žuvo mažiausiai 62 žmonės. Tai pranešė labiausiai nukentėjusio Siandžuro miesto bendruomenės vadovas Hermanas Suhermanas. Apie 700 asmenų, šiais duomenimis, buvo sužeisti.
 
Požeminiai smūgiai, kurie, anot JAV geologijos tarnybos, siekė 5,6 balo, vidudienį registruoti maždaug už 70 km į pietryčius nuo sostinės Džakartos 10 km gylyje.
 
Manoma, kad po griuvėsiais yra daugiau žmonių, todėl aukų skaičius gali augti. Kai kurių teritorijų, pasak H. Suhermano, dėl žemių nuošliaužų vis dar neįmanoma pasiekti. Be to, daugeliui sužeistųjų nėra suteikta pagalba, nes trūksta personalo. Stotis „Metro TV“ rodė dešimtis žmonių, kurie laukia automobilių stovėjimo aikštelėje prie ligoninės Siandžure ir kuriems suteikiama tik būtiniausia pagalba.
 
Siandžure sugriauta arba apgadinta daugiau kaip 1 700 pastatų, sakė Kovos su katastrofomis tarnybos atstovas. Mažiausiai 23 žmonės vis dar yra po griuvėsiais.
 
Požeminiai smūgiai buvo aiškiai juntami ir Džakartoje. Čia svyravo daugiaaukščiai pastatai, tačiau iš miesto kol kas apie didesnę žalą nepranešama. Perspėjimas dėl cunamio nebuvo paskelbtas.
 
Indonezija turi apie 270 mln. gyventojų, kurių daugiau kaip pusė gyvena Javos saloje. Šalis yra Ramiojo vandenyno ugnies žiede, geologiniu požiūriu aktyviausioje Žemės zonoje. Čia dažnai vyksta žemės drebėjimai ir ugnikalnių išsiveržimai. Vasarį per 6,2 balo stiprumo žemės drebėjimą Sumatros saloje žuvo beveik 20 žmonių, daugiau kaip 400 buvo sužeisti.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.11.22; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *