Intelektualas, bet ne tas


Internetinėje žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad Mažosios Lietuvos reikalų taryba kreipėsi į Norvegijos ambasadorių Lietuvoje Steinarą Gilą prašydama tarpininkauti pristatant Nobelio premijai Vilių Bražėną.

Keliais sakiniais primenama jo veikla Jungtinėse Amerikos Valstijose.

V. Bražėnas 1951–1971 m. buvo JAV lietuvių bendruomenės Konektikuto apylinkės valdybos narys, pirmininkas, kelias kadencijas Amerikos lietuvių bendruomenės tarybos narys. Nuo 1977 m. dalyvavo steigiant politines amerikiečių patriotų grupes, per kurias buvo garsinama ir Lietuvos laisvės byla („Lithuanian American anticommunist group“, „Lithuanian Freedom Forum“, „Waterbury Americanism Forum“, „Stamford Forum for American Affairs“), taip pat buvo „America’s Future“, „John Birch Society“, „Eagle Forum“, „Larry McDonald Crusade – Stop Finansing Communism“ narys. Apie 1000 kartų kalbėjo amerikietiškoms ir lietuviškoms auditorijoms, keletą kartų apvažiuodamas visas JAV valstijas, išskyrus Havajus.

1988–1991 m. VLIK valdybos vicepirmininkas informacijos reikalams. Rezoliucijų komiteto Baltijos valstybėms vaduoti pirmininko specialusis asistentas. Lietuviškoje ir amerikietiškoje spaudoje rašė informacines apžvalgas apie tarptautinę užkulisinę politiką. Dalyvavo daugelyje radijo ir televizijos laidų. 2002 m. grįžo į Lietuvą.

nobelis_2

Ir tėvynėje jis nesėdėjo ir nesėdi sudėjęs rankų, nors, turint omenyje amžių, galėtų būtent taip gyventi. Rašė ir leido knygas (“Sąmokslas prieš žmoniją”, “Nauja pasaulio santvarka?”, “Po dvylika vėliavų.Tarp tironijos ir laisvės”, “Priminimai bendražygiams” ir kt.), aktyviai dalyvavo patriotiniuose renginiuose. Lietuvoje jis apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino III laipsnio medaliu, Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi ir kitais apdovanojimais.

nobelis_3

Už kokią veiklą tie apdovanojimai? Už veiklą Amerikoje? Tikriausiai, nes jo veikla Lietuvoje nutylima, nepastebima, ignoruojama. Omenyje turiu didžiąją žiniasklaidą. Ar matėte jūs kada Vilių Bražėną kokiame televizijos forume, kai būdavo kalbama apie komunizmo piktadarybes pasaulyje, Sovietų Sąjungoje, Lietuvoje. Aš nemačiau, nes taip niekada nebuvo. O jis turi ką pasakyti ir moka tai padaryti. Mačiau jį nufilmuotą JAV įvairių valstijų televizijų laidose, tačiau Lietuvoje jis arba perdaug didelis, arba perdaug mažas. Kalbino jį Amerikoje Sovietų Sąjungos politologas Borovikas, kiti žymūs to meto komunizmo apologetai, o štai Lietuvos televizijoms jo nuomonės nereikia, nes ji ne tokia, kaip, pavyzdžiui, Leonido Donskio, Dariaus Kuolio, Tomo Venclovos…

nobelis_4

Vilius Bražėnas su jais “nepataiko į koją”. Vilius Bražėnas sugeba labai paprastai, kiekvienam suprantamai paaiškinti, kas dabar dedasi Lietuvoje, kas valdo Vakarų pasaulį, ko tie “valdovai” siekia, kur jie veda tautas ir valstybes. O tokios kalbos nepageidaujamos nei Vilniuje, nei Briuselyje, Berlyne, Paryžiuje, Vašingtone, Maskvoje… Kartais aš net stebiuosi, kad V.Bražėnui leidžiama bendrauti su moksleiviais, kurie jį visada sutinka labai šiltai. Esu ne vieno tokio susitikimo liudininkas Kauno, Kėdainių, Marijampolės, Panevėžio, Pasvalio ir kitų miesų mokyklose. Juk jis labai įtaigus, ir kalba apie deimantinę lietuvių tautą, šimtmečiais iš visų pusių spaustą, naikintą, bet išlikusią, atsilaikiusią. Po tokio susitikimo, ko gero, vienas kitas gabus moksleivis liaujasi svajojęs apie emigraciją, o tai jau prieštarauja generalinei globalizmo linijai. Lietuva dar per daug vienalytė, ji bijo visokių iškrypėlių, lietuviai dar nemano, kad jie – žydšaudžių tauta, tad su jais reikia padirbėti, prie jų negalima prileisti Viliaus Bražėno, kiekviename susitikime su jaunimu raginančio išlikti lietuviais, mylėti savo Tėvynę.

nobelis_5

Vilius Bražėnas neturi jokių šansų gauti Nobelio premijos. Jau vien dėl to, kad globalizmas pastaruoju metu ne silpsta, o stiprėja, silpsta tautos, tokios kaip Lietuvių tauta. Neracionalu suteikti Nobelio premiją nykstančios tautos atstovui, tautos, kurios po kelių dešimtmečių neliks. Tokios nelinksmos prognozės vis dažniau išsprūsta iš “patriotų idiotų” lūpų. Ne, Lietuva niekur nedings, išnyks tik lietuviai, kai kurių intelektualų, nuolat gražbyliaujančių televizijų ekranuose, džiaugsmui. Jie ir yra potencialūs Nobelio taikos premijos laureatai.

Vytauto Visocko nuotraukose: antiglobalistas, antikomunistas, publicistas ir rašytojas Vilius Bražėnas.

2010.08.10 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *