Irako valdžia atmeta Lietuvos priekaištus


Irako karys Irako vėliavos fone

Irako valdžia neigia, kad Bagdado tarptautinis oro uostas prisideda prie neteisėtos šalies piliečių migracijos iš Baltarusijos į Lietuvą. Kaip pranešė penktadienį Irako naujienų agentūra INA, tai sakoma Irako konsultacinės nacionalinio saugumo tarybos pareiškime.
 
Taryba į Europos Komisijos prašymą paaiškinti situaciją, susijusią su nelegalių migrantų skverbimusi į Lietuvą per Baltarusijos sieną, reagavo taip: „Bagdado tarptautinis oro uostas yra skirtas tik teisėtoms kelionėms, nes Baltarusija teisėtai ir legaliai leidžia Irako turistams atvykti į savo teritoriją, tad Irako valstybė negali neleisti savo piliečiams teisėtai vykti į šią šalį“.
 
Kartu Taryba pripažįsta, kad kai kurie irakiečiai „nusikalstamų gaujų apgaule buvo įtraukti į neteisėtą migraciją“.
 
Nuo metų pradžios iš Baltarusijos į Lietuvą bandė patekti 3 145 nelegalūs migrantai. Tai beveik 40 kartų daugiau negu per visus 2020 metus.
 
Gegužės pabaigoje autoritarinis Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad jo šalis buvo barjeras nelegalių migrantų kelyje į Lietuvą ir kad dėl Vakarų politinio spaudimo Minskas gali jų nebestabdyti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.30; 20:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *