Iranas pristatė kovinį droną „Mohajer 10“


Iranas pristatė kovinį droną „Mohajer 10“. EPA-ELTA nuotr.

Teheranas, rugpjūčio 22 d. (dpa-ELTA). Iranas pristatė modernų kovinį droną. Bepiločio „Mohajer 10“ veikimo nuotolis yra maždaug 2 000 km, jis daugiau kaip 7 000 metrų aukštyje gali skrieti apie 24 valandas, antradienį pranešė prezidentūra. Dronas gali nešti ne daugiau kaip 300 kg krovinį, pavyzdžiui, bombas ir raketas.
 
Drono dizainas, remiantis prezidentūros paskelbtomis nuotraukomis, labai panašus į JAV karinio drono „MQ-9 Reaper“. Ekspertai ne kartą teigė, kad Irano karinė pramonė mėgina atkartoti jau esamas ginklų sistemas. Ankstesnį modelį „Mohajer 6“ Rusija, anot pranešimų,  jau naudoja kare prieš Ukrainą.
Iranietiškas kovinis dronas „Mohajer 10“. EPA-ELTA nuotr.
 
Irano prezidentas Ebrahimas Raisis antradienį gyrė Islamo Respublikos ginklų pramonę. Vienas svarbiausių nacionalinės galios ramsčių yra gebėjimas gaminti karinę įrangą, citavo jį valstybinė naujienų agentūra IRNA.
 
Iranas vis praneša apie naujus karinius pasiekimus. Pastaraisiais metais valstybinė žiniasklaida, be kita ko, skelbė apie Revoliucinės gvardijos požeminę dronų bazę, taip pat raketų saugyklas. Dauguma karinių objektų laikoma paslaptyje, duomenų nepriklausomai patikrinti nėra galimybės.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.08.23; 00:03
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *