IS lyderio A. B. al-Baghdadi palaikai palaidoti jūroje


JAV kariuomenės specialiosios operacijos metu susisprogdinusio „Islamo valstybės“ (IS) lyderio Abu Bakro al-Baghdadi palaikai buvo palaidoti jūroje.
 
Tokiu pat būdu buvo palaidoti ir 2011 m. nukauto „Al Qaeda“ lyderio Osamos Bin Ladeno palaikai.
 
Sirijos kurdai tvirtino buvę svarbiausiu žvalgybinės informacijos šaltiniu, kuris leido amerikiečiams po ilgų metų paieškų susekti džihadistų vadą, sėjusį baimę Irake, Sirijoje ir daugelyje kitų pasaulio valstybių.
 
Visai netikėtai specialiosios operacijos didvyriu tapo joje dalyvavęs JAV kariuomenės šuo, kuris buvo sužeistas, kai vijosi į akliną tunelį įbėgusį A. B. al-Baghdadi. Tame tunelyje džihadistas ir detonavo savižudžio liemenę, kartu anapilin nusinešdamas ir tris savo vaikus.
 
Pirmadienį JAV kariuomenė šildėsi šlovės spinduliuose dėl puikiai pavykusios operacijos, kurios metu sunaikintas IS įkūrėjas ir dvasinis lyderis. Tai yra dar vienas smūgis ekstremistų grupuotei, vienu metu kontroliavusiai Anglijos dydžio teritoriją Artimuosiuose Rytuose.
 
„Jo mirtis žymi itin stiprų smūgį IS likučiams“, – sakė JAV gynybos sekretorius Markas Esperis.
 
Puikiai įvykdyta operacija
 
M. Esperis gyrė beveik šimto karių būrį, sraigtasparniais nusileidusį į A. B. al-Baghdadi kompleksą Idlibo regione Sirijoje.
 
Kariai įvykdė itin sudėtingą operaciją, kuri reikalavo bendradarbiavimo su rusais, kurdais, turkais ir Sirijos prezidento Basharo al-Assado režimu.
 
Bendradarbiauti su visais Sirijos konflikto dalyviais reikėjo tam, kad specialiąją operaciją vykdantys amerikiečių kariai galėtų netrukdomai nuskristi iki A. B. al-Baghdadi gyvenamosios vietos.
 
„Jie įvykdė operaciją visais atžvilgiais puikiai“, – karius gyrė M. Esperis.
 
Jungtinio štabų viršininkų komiteto pirmininkas Markas Milley’is tikino, kad operacijos metu niekas nenukentėjo, nors JAV kariai buvo apšaudyti.
 
M. Milley’io teigimu, operacijos metu du vyrai paimti į nelaisvę, o A. B. al-Baghdadi palaikai buvo nugabenti į įslaptintą būstinę, kur atlikti DNR testai patvirtino jo tapatybę.
 
„Palaikai palaidoti, tai buvo padaryta tinkamai“, – tvirtino jis, pridurdamas, kad palaikai palaidoti „pagal karinio konflikto teisę“.
 
Kitas Pentagono pareigūnas patvirtino, kad A. B. al-Baghdadi palaikai buvo palaidoti nepažymėtoje vietoje jūroje. Taip pat 2011 m. buvo palaidoti „Al Qaeda“ lyderio O. Bin Ladeno palaikai. O. Bin Ladenas buvo nukautas JAV specialiosios operacijos metu Pakistane.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.31; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *