Įsigaliojo JAV sankcijos Rusijai dėl Skripalių apnuodijimo


Pirmadienį įsigaliojo griežtesnės JAV sankcijos Rusijos finansų sektoriui, įvestos dėl 2018 m. Solsberyje įvykdytos atakos prieš buvusį rusų šnipą Sergejų Skripalį.
 
S. Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti be sąmonės netoli savo namų Solsberyje, Anglijos pietuose. Skripaliai buvo apnuodyti Rusijoje pagaminta nervus paralyžiuojančia medžiaga, žinoma kaip „Novičiok“.
 
„Rusijos vyriausybė panaudojo mirtiną cheminį ginklą prieš savo piliečius, taip pažeisdama tarptautinę teisę“, – sakoma JAV vyriausybės pranešime, paskelbtame šalies federaliniame registre.
 
Rusija neigia bet kokius kaltinimus dėl Skripalių apnuodijimo. Du rusai, kurie, britų teisėsaugos duomenimis, ir įvykdė cheminę ataką, viešai paskelbė buvę tik turistais ir Solsberyje norėję apžiūrėti miesto katedrą.
 
Pirmadienį įsigaliojusios JAV sankcijos, apie kurias buvo paskelbta rugpjūčio pradžioje, apriboja JAV fizinių ir juridinių asmenų sandorius dėl Rusijos valstybinių obligacijų, taip pat prekybos sandorius ir bankų paskolas Rusijos valstybinėms institucijoms.
 
JAV ir Rusija viena kitai yra įvedusios daugybę sankcijų po to, kai 2014 m. Rusija aneksavo Krymo pusiasalį.
 
Po Rusijos agresijos Ukrainoje Vašingtono ir Maskvos santykiai nukrito iki žemiausio taško nuo SSRS žlugimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.27; 04:00
print