Ispanijoje per operaciją prieš „rusų mafijos“ pinigų plovimą sulaikyti 23 žmonės


Ispanijos nacionalinė policija per operaciją prieš „rusų mafijos“ pinigų plovimą sulaikė 23 žmones. Tai trečiadienį pranešė šalies teisėsaugos institucijos.
 
Gautomis žiniomis, tarp sulaikytųjų – aštuoni Rusijos piliečiai, du ukrainiečiai, vienas kazachas, vienas alžyrietis, taip pat Ispanijos piliečiai.
 
Pasak pareigūnų, „nusikalstama organizacija planavo perimti svarbiausių Ispanijos ekonomikos sričių kontrolę ir įsiskverbti į valstybines įstaigas“ su teisininkų, valdininkų, politikų, verslininkų ir programišių pagalba.
 
Tyrimas buvo pradėtas dar 2013 metais, pastebėjus, kad rusų mafija suaktyvino savo veiklą Ispanijoje ir pinigus, gautus iš savo nusikalstamos veiklos visame pasaulyje, investuoja į verslą šioje šalyje, pirmiausia – į diskotekas, restoranus ir nekilnojamąjį turtą Ispanijos pajūryje.
 
Per kratas konfiskuota ginklų, 300 tūkst. eurų grynaisiais, briliantų, užblokuota daug sąskaitų bankuose. „Tai didžiausias tyrimas prieš mafiją iš Europos rytų, atliktas mūsų šalyje per pastaruosius 10 metų“, – pabrėžė Ispanijos policijos atstovai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.16; 16:02
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *