Istorinės Lietuvos euroobligacijos – didžiausios, pigiausios, ilgiausios trukmės


Lietuvos išleistos euroobligacijų emisijos, kurių bendra vertė – 1,5 mlrd. eurų, atkreipė tarptautinių finansų rinkų ir ekspertų dėmesį, kaip mūsų šalies visų laikų didžiausia, pigiausia ir ilgiausiam laikotarpiui rinkoje pasiskolinta suma.

Ekspertai pažymėjo, kad Lietuvos sprendimas leisti 20 metų trukmės euroobligacijas buvo drąsus, nes ilgos trukmės obligacijų kiti Centrinės ir Rytų Europos emitentai pastaruoju metu nedrįso pasiūlyti rinkai, tačiau tuo pat metu pamatuotas, liudijantis investuotojų pasitikėjimą mūsų šalimi bei maksimaliai išnaudojantis žemų palūkanų normų privalumus.

„Tai buvo išties istorinės emisijos, o ekspertų vertinimas ir investuotojų pasitikėjimas rodo, kad šalies makroekonominiai rodikliai ir Vyriausybės vykdoma fiskalinė politika vertinami teigiamai, žiūrint ir į ilgalaikę perspektyvą. Lietuva sugebėjo sklandžiai pereiti prie naujos investuotojų kategorijos ir tinkamai save pozicionuoti tarp kitų euro zonos emitentų – tai neabejotinai suteiks didesnę manevro laisvę planuojant skolinimąsi ateityje. Ir visa tai buvo pasiekta užfiksuojant mūsų šaliai rekordiškai žemas palūkanas“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Pateikiame keletą faktų apie spalio 14-ąją išleistas euroobligacijų emisijas:

Vakar Lietuva vienu platinimu pasiskolino didžiausią  sumą rinkose – 1,5 mlrd. eurų. Palyginimui – 2010 m. išleistos 2 mlrd. JAV doleriais denominuotos emisijos vertė  buvo  1,459 mlrd. eurų.

Tai buvo pirmosios euroobligacijų emisijos Lietuvai įsivedus eurą.

Žemiausia skolinimosi kaina šalies istorijoje – už 10 metų trukmės euroobligacijų emisiją bus mokamos 1,25 proc. metinės palūkanos.

Lietuva 10-čiai metų pasiskolino pigiau už Lenkiją, Slovėniją, Ispaniją, Italiją ir Latviją. Pavyzdžiui, pastarosios 10 metų trukmės euroobligacijų pelningumas sudarė 1,449 proc. (metinė palūkanų norma – 1,375 proc.). Atitinkamos trukmės Lietuvos euroobligacijų metinė palūkanų norma – 1,25 proc., pelningumas – 1,366 proc.

20 metų trukmės euroobligacijų metinė palūkanų norma (2,125 proc.) yra tokia pati, kaip praėjusių metų spalį išplatintos 12 metų trukmės emisijos –tai reiškia, kad Lietuva pasiskolino 8 metams ilgiau be papildomų sąnaudų.

20 metų trukmės emisija yra ilgiausios trukmės euroobligacijų emisija Centrinėje ir Rytų Europoje nuo šių metų kovo mėnesio ir tik antroji tokia šiemet visame regione.

20 metų trukmės euroobligacijų emisija – ilgiausia šalies istorijoje ir tik antroji tokia išleista šiemet Centrinės ir Rytų Europos regione.

Informacijos šaltinis – Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyrius.

2015.10.17; 06:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *