Italijoje kilo pasipiktinimas, kai buvo nušautas retas rudasis lokys


Lokys. Slaptai.lt nuotr.

Roma, rugsėjo 1 d. (AFP-ELTA). Penktadienį Italijos politikai ir laukinės gamtos ekspertai pasmerkė incidentą, per kurį buvo nušauta reta rudoji meška, buvo ieškoma dviejų jos jauniklių.
 
Amarena buvo viena iš populiariausių Marsikos rudųjų lokių Abrucų nacionaliniame parke Vidurio Italijoje, šioje vietovėje ji su savo jaunikliais buvo dažnai fotografuojama.
 
Pasak parko vadovybės, pasmerkusios šį „labai rimtą incidentą“, iš karto nustatyta, kad šaulys buvo vietos gyventojas. Pranešta, kad 56 metų vyras policijai sakė šaudęs iš baimės, kai Amarena įsigavo į jo valdą San Benedetto dei Marsi miesto pakraštyje, netoli parko. Amarena buvo viena iš maždaug tik 60-ies tokių meškų parke ir viena vaisingiausių patelių, šią vasarą nufilmuota su dviem jaunikliais. Jų likimas nežinomas, nors penktadienį buvo vykdoma jų paieška.
 
Lokys. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Parko valdžia teigė, kad „nėra jokios priežasties pateisinti“ šaudymą, net jei Amarena anksčiau ir padarė žalos, taip pat ir žemės ūkiui, nes „ji niekada nekėlė jokių problemų žmonėms“.
 
Abrucų regiono prezidentas Marco Marsilio pakartojo, kad meška nekėlė pavojaus, ir pasmerkė „nesuvokiamą“ šaudymą.
 
Marsikos lokys yra rudojo lokio porūšis ir gyvena tik centriniuose Apeninų kalnuose. Amarenos, vienos iš riboto skaičiaus suaugusių patelių, žūtis yra „rimtas smūgis šių lokių galimybėms išgyventi“, pranešė aplinkosaugos grupė „WWF Italia“. Savo pareiškime ji nurodė, kad sieks iškelti civilinį ieškinį šauliui, kuriam gali būti taikomos ir teisinės priemonės.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2023.09.02; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *