Izraelio premjero žmona prisipažino dėl netinkamo valstybės lėšų panaudojimo


Izraelio teismas sekmadienį pripažino šalies premjero Benjamino Netanyahu žmoną Sarą kalta dėl apgaulingo valstybės lėšų panaudojimo. Ji pripažino kaltę pagal susitarimą dėl proceso baigties, dėl to jai buvo pateikta mažiau kaltinimų, praneša AFP.
 
Jeruzalės magistratų teismo teisėjas Avitalis Chenas pripažino Sarą Netanyahu kalta ir nurodė jai sumokėti 10 000 šekelių (apie 2 500 eurų) baudą ir kompensuoti 45 000 šekelių (apie 11 000 eurų) žalą.
 
„Susitarimas tarp abiejų pusių dėl kaltės pripažinimo yra tinkamas ir deramai atspindi padarytą veiką ir nusikaltimo sunkumą“, – sakė teisėjas.
B. Netanyahu žmonai kaltinimai sukčiavimu ir piktnaudžiavimu buvo pateikti dar 2018 m. birželį. Ji užsisakydavo maistą, nepaisydama to, kad premjero rezidencijoje dirbo virėjas.
 
Pagal sekmadienį patvirtintą patikslintą kaltinamąjį aktą, S. Netanyahu nebebuvo pateikti įtarimai kyšininkavimu.
 
S. Netanyahu advokatas Yossi Cohenas, kreipdamasis į teismą, sakė, kad žiniasklaida ir taip pakankamai bei nežmoniškai nubaudė jo ginamąją, kuriai teko iškęsti ketverius metus trukusį šmeižtą ir informacijos nutekinimą.
 
Premjero žmona buvo įtariama sukčiavimu ir piktnaudžiavimu netinkamai panaudojant valstybės lėšas, maždaug 100 000 JAV dolerių (apie 90 000 eurų), kuriuos išleido maitinimuisi, melagingai nurodžiusi, kad premjero rezidencijoje nėra virėjų.
 
Anksčiau ji kaltinta ir blogu elgesiu su personalu. 2016 m. teismas ją įpareigojo sumokėti 47 000 JAV dolerių (apie 42 000 eurų) kompensaciją kambarinei, kuri porą kaltino psichologiniu smurtu darbe.
 
Be to, artimiausiais mėnesiais Benjaminui Netanyahu gali būti pateikti kaltinimai dėl kyšininkavimo, sukčiavimo ir piktnaudžiavimo. Izraelio premjeras siekia įstatymo pataisų, kurios suteiktų jam imunitetą.
 
B. Netanyahu sieks pergalės rugsėjo 17 d. rinkimuose, antruosiuose šiais metais po to, kai nesugebėjo suformuoti koalicijos po balandį įvykusių rinkimų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.16; 10:10
print