Izraelyje į gatves vėl išėjo dešimtys tūkstančių prieš teismų reformą nusiteikusių protestuotojų


Izraelyje į gatves vėl išėjo dešimtys tūkstančių prieš teismų reformą nusiteikusių protestuotojų. EPA-ELTA nuotr.

Tel Avivas, rugpjūčio 20 d. (dpa-ELTA). Izraelio Tel Avivo mieste šeštadienį protestavo daugiau kaip 100 tūkst. žmonių, nusiteikusių prieš premjero Benjamino Netanyahu dešiniojo sparno vyriausybės siekį reformos būdu susilpninti šalies teismų sistemą.
 
Pasak žiniasklaidos, šios savaitės protestuose dėmesys taip pat buvo skiriamas moterų teisių apsaugai. Moterys laikė plakatus su užrašais „Šalin rankas nuo mano teisių“ ir „Izraelis nėra Iranas“. Demonstracijų būta ir kituose Izraelio miestuose.
 
Pastarosiomis savaitėmis padaugėjo pranešimų apie bandymus suvaržyti moteris Izraelio viešosiose erdvėse. Vienu iš atvejų autobuso vairuotojas Ašdodo mieste nuvedė paauglių mergaičių grupę į autobuso galą ir davė joms užklotų, kad šios prisidengtų.
 
B. Netanyahu vyriausybės sudėtyje yra keletas religinių partijų, siekiančių didesnės lyčių segregacijos viešumoje.
 
Izraelyje į gatves vėl išėjo dešimtys tūkstančių prieš teismų reformą nusiteikusių protestuotojų. EPA-ELTA fotografija

Nepaisant to, po incidento Ašdode B. Netanyahu pabrėžė, kad „Izraelis yra laisva valstybė, kurioje niekas neribos naudojimosi viešuoju transportu ir nediktuos sėdėjimo taisyklių“.
 
Izraelyje jau daugiau kaip šešis mėnesius vyksta reguliarūs masiniai protestai prieš vyriausybės politiką.
 
Liepos pabaigoje valdančioji koalicija tarė pritariamąjį žodį svarbaus kontroversiškos teismų reformos elemento priėmimui. Kritikai vyriausybės veiksmus laiko grėsme demokratijai.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2023.08.21; 07: 03
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *