J. Assange kalėjime susituokė su savo mylimąja S. Morris


J. Assange‘as kalėjime susituokė su savo mylimąja S. Morris. EPA-ELTA nuotr.

Londonas, kovo 24 d. (AFP-ELTA). „Wikileaks“ įkūrėjas Julianas Assange‘as trečiadienį griežtojo režimo Belmaršo kalėjime Londono pietuose susituokė su savo sužadėtine Stella Moris.
 
Jų santuoką čia patvirtino civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojas, pranešė rėmėjų grupė „Don”t Extradite Assange“.
 
Be jaunavedžių poros ceremonijoje Belmarše dalyvavo du liudininkai ir du apsaugos pareigūnai. Svečiai iš karto po to turėjo palikti kalėjimą.
 
„Aš myliu Julianą iš visos širdies… Jis nuostabus, jis turėtų būti laisvėje, – sakė S. Moris po ceremonijos, kai su ašaromis akyse prie kalėjimo pjaustė vestuvių tortą. – Esu labai laiminga, esu labai liūdna“.
 
Nuotaka per vestuves vilkėjo britų dizainerės Vivienne Westwood kurtą suknelę. Poros sūnūs dėvėjo kiltus, kaip užuominą į škotiškas tėvo šaknis. Abu vaikai gimė, kai J. Assange‘as gyveno Ekvadoro ambasadoje Londone. V. Westwood, ilgametė „Wikileaks“ įkūrėjo rėmėja, ir J. Assange‘ui pasiuvo kiltą.
 
50-metis J. Assange‘as daugiau kaip pustrečių metų sėdi Belmaršo kalėjime. Jis 2019 metų balandį buvo suimtas Didžiojoje Britanijoje, kai prieš tai septynerius metus gyveno Ekvadoro ambasadoje Londone. JAV kaltina jį šnipinėjimu ir reikalauja jį išduoti.
 
K. Assange‘as savo įkurtoje platformoje paviešino slaptus dokumentus apie karus Irake ir Afganistane. Juose buvo informacijos apie JAV misijas šiose šalyse, be kita ko, apie civilių žudymą ir kalinių kankinimą. J. Assange‘as ir jo rėmėjai  baudžiamąjį persekiojimą kritikuoja kaip politiškai motyvuotą.
 
Didžiosios Britanijos aukščiausiasis teismas praėjusią savaitę atsisakė svarstyti J. Assange‘o prašymą neišduoti jo JAV. Kalinamojo advokatai gali vėl pateikti apeliaciją. Priešingu atveju dėl išdavimo spręs britų vidaus reikalų sekretorė Priti Patel.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.03.24; 10:15
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *