J. Bidenas susitiko su S. Cichanouskaja


Sviatlana Cichanouskaja. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį Baltuosiuose rūmuose susitiko su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja.
 
J. Bidenas išreiškė paramą Baltarusijos piliečių demokratijos siekiui.
 
„Man buvo garbė šį rytą Baltuosiuose rūmuose susitikti su S. Cichanouskaja“, – tviterio paskyroje rašė JAV prezidentas. Baltarusijos opozicijos lyderė šiuo metu yra išvykusi vizito į Vašingtoną, J. Bideno administracijai pažadėjus daryti dar daugiau spaudimo Baltarusijos neteisėtam prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai.
 
„JAV remia Baltarusijos žmones ir jų demokratijos bei žmogaus teisių užtikrinimo siekį“, – sakė JAV prezidentas.
 
S. Cichanouskaja teigė, kad ji lengvai laimėjo praėjusiais metais Baltarusijoje vykusius rinkimus, po kurių Maskvos remiamas A. Lukašenka pasiskelbė prezidentu jau šeštą kadenciją.
 
Vašingtone ji bendravo su pareigūnais, siekdama užtikrinimo, kad JAV imsis aktyvių veiksmų padėti baltarusiams, norintiems demokratinių pokyčių šalyje.
 
S. Cichanouskaja padėkojo J. Bidenui už tai, ką ji pavadino „galingu solidarumo su milijonais bebaimių baltarusių, kurie taikiai kovoja už savo laisvę, ženklu“.
 
„Šiandien Baltarusija yra kovos tarp demokratijos ir autokratijos fronto linijoje. Pasaulis yra su mumis. Baltarusija bus sėkmės istorija“, – tviterio paskyroje rašė S. Cichanouskaja.
 
Pernai S. Cichanouskaja dalyvavo prezidento rinkimuose vietoje savo vyro, kuris buvo suimtas. Baltarusijos režimui pradėjus jėga malšinti taikius protestus, ji pasitraukė į Lietuvą.
 
Likus savaitei iki susitikimo su J. Bidenu, S. Cichanouskaja susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu ir pristatė jam įmonių, kurioms JAV galėtų įvesti griežtesnes sankcijas, sąrašą.
 
Informacijos šaltinis -ELTA
 
2021.07.29; 09:03
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *