Japonijoje vyko iškilmingas paradas naujojo imperatoriaus garbei


Japonijoje vyko iškilmingas paradas naujojo imperatoriaus garbei. EPA-ELTA nuotr.
Japonijos sostinėje Tokijuje sekmadienį surengtas iškilmingas paradas naujojo imperatoriaus Naruhito garbei, praneša agentūra AP.
 
Iškilmingo parado metu imperatorius Naruhitas su imperatoriene Masako važiavo kabrioletu beveik 5 km. nuo imperatoriškųjų rūmų per sostinės Tokijo centrą ir šypsodamiesi mojavo išsirikiavusiems žmonėms.
 
Šis renginys – vienas iš paskutinių viešų renginių, susijusių su Naruhito įžengimu į sostą. Paradas iš tiesų turėjo vykti dar spalio 22 d., bet dėl galingo Japonijai smogusio taifūno vyriausybė nusprendė nukelti paradą į lapkričio 10-ąją. Taifūnas Hagibis pareikalavo daugiau kaip 80 žmonių gyvybių.
Japonijoje – šventė. EPA-ELTA nuotr.
 
59 metų amžiaus imperatoriaus Naruhito valdymas prasidėjo dar gegužės 1 d., kai jo tėvas Akihitas savo noru atsisakė sosto ir tapo pirmuoju per du amžius tai padariusiu Japonijos imperatoriumi, bet jo įžengimas į sostą įforminamas ir užbaigiamas tik atlikus visus ritualus ir oficialiai pasiskelbus pasauliui imperatoriumi.
 
Oficiali intronizacijos ceremonija, kurios metu Naruhitas oficialiai pasiskelbė Japonijos imperatoriumi, vyko praėjusį mėnesį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.11; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *