Japonijos premjeru tapo F. Kishida


Japonijos premjeru tapo F. Kishida. EPA-ELTA nuotr.

Tokijas, spalio 4 d. (AFP-ELTA). Japonijos parlamentas pirmadienį paskyrė Fumio Kishidą naujuoju šalies ministru pirmininku. Naujasis lyderis netrukus turėtų paskelbti būsimo ministrų kabineto sudėtį, tikimasi, kad jame bus ir naujų žmonių, ir dirbusių ankstesnėje vyriausybėje.
 
Tyliai kalbantis Hirošimos politinės šeimos palikuonis F. Kishida praėjusią savaitę įveikė populiarų vakcinacijos reikalų ministrą Taro Kono ir laimėjo valdančiosios Liberalų demokratų partijos vadovo postą.
 
Pirmadienį jis lengvai laimėjo balsavimą parlamento žemuosiuose rūmuose, kur LDP valdančioji koalicija turi tvirtą daugumą. Jis surinko 311 balsų, o opozicijos lyderis Yukio Edano – 124.
 
Netrukus po to jo kandidatūrą balsavimu patvirtino ir Aukštieji parlamento rūmai.
 
F. Kishida netrukus pristatys savo naująjį ministrų kabinetą, tačiau vietos žiniasklaidoje paskelbta informacija rodo, kad jis paliks keletą svarbiausių ministrų.
 
Užsienio reikalų ministras Toshimitsu Motegis ir gynybos ministras Nobuo Kishis išsaugos savo postus, pranešė vietos žiniasklaida.
 
T. Motegis yra Harvardo universiteto išsilavinimą įgijęs politikos veteranas, vadovavęs deryboms dėl svarbiausių prekybos susitarimų, o N. Kishis yra buvusio ministro pirmininko Shinzo Abes brolis.
 
Finansų ministro portfelis atiteks Shunichiui Suzukiui, kuris pakeis savo svainį Taro Aso.
 
68 metų Sh. Suzukis taip pat yra politikos veteranas ir buvusio ministro pirmininko sūnus. Jis yra dirbęs vyriausybėje ir anksčiau, ėjęs olimpinių reikalų ir aplinkos ministro pareigas.
 
Pranešama, kad į ministrų kabinetą bus įtrauktos trys moterys, tarp jų – jo buvusi varžovė dėl lyderio posto Seiko Noda, kuri taps ministre, atsakinga už mažėjančio Japonijos gimstamumo problemą.
 
Taip pat moterys užims vakcinacijos reikalų ministro ir skaitmeninių technologijų ministro postus, o dar keli vyriausybės nariai ministrų pareigas užims pirmą kartą.
 
Naujosios vyriausybės laukia daugybė iššūkių, pradedant bandymais valdyti po pandemijos atsigaunančią ekonomiką ir baigiant Šiaurės Korėjos bei Kinijos keliamomis karinėmis grėsmėmis.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2021.10.04; 10:15
print