Jaudinanti dukros iniciatyva: išpildė mamos svajonę


Monika Vinckevičiūtė – vizualinės reklamos gamintojo specialybės pirmakursė Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre. 

Mados, mamos ir vaikai (2)
Mados, mamos ir vaikai (1)

Čia mergina jau įgyvendino daug kūrybinių idėjų, tačiau viena iš jų turėjo ypatingą misiją – išpildyti seną mamos svajonę.

„Mamos, mados ir vaikai“ – taip buvo pavadinta dukros Monikos ir jos mamos Elenos drabužių kolekcija.

Mintis kartu su mama sukurti drabužių kolekciją kilo gavus praktinę užduotį studijų metu. Profesinėje mokykloje jau ne vienerius metus studentams bebaigiant reklamos gamybos verslo organizavimo modulį įsivyravo tradicija pristatyti kūrybinius studentų projektus.

Kaip teigia šią idėją puoselėjanti profesijos mokytoja metodininkė Virginija Puodžiukienė: „Būsimiems specialistams – tai geras iššūkis: mokiniai patys rengia projektų idėjas, jas realizuoja kartu su kitų specialybių mokiniais, yra atsakingi už kuriamo produkto kokybę bei viešą pristatymą.“ 

M. Vinckevičiūtė, paklausta, kaip ryžosi vos per pusantro mėnesio kartu su mama pasiūti rūbus bemaž penkiolikai modelių, tik šyptelėjo ir tikino, kad nors darbas nebuvo lengvas, bet labai malonus.

Mados, mamos ir vaikai (3)

„Mano mama yra siuvėja–sukirpėja. Dažnai ją girdėjau kalbant apie svajonę paruošti drabužių kolekciją, tačiau darbai ir šeimyniniai rūpesčiai slėgė mamos pečius. O gal ir drąsos trūko? Tad gavusi kūrybinę užduotį net nesuabejojau, ko turėčiau imtis,“ – pasakoja mergina.

Mados, mamos ir vaikai (4)

Pasak M. Vinckevičiūtės, iš pradžių būta sunkumų – kartą sugedo siuvimo mašina, o ir modelių nebuvo lengva rasti.

Tačiau nesklandumai išsisprendė, o kūrybinę komandą, kurią sudarė pati Monika ir jos mama Elena, ilgainiui papildė video ir visažo meistrai bei fotografai-mėgėjai.

Drabužių kolekcijos „Mamos, mada ir vaikai“ pristatymas įvyko Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre.

Modeliais tapo Monikos mamos Elenos Vinckevičienės buvę klientai – tai įvairaus amžiaus moterys bei jų atžalos.

Informacijos šaltinis – Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras.

Milena Puchova – Plėtros skyriaus vedėja.

2017.05.05; 06:10

print