JAV dar kartą pareikalavo išduoti Dž. Asandžą


Julianas Assange. EPA – ELTA nuotr.

Londonas, spalio 27 d. (dpa-ELTA). Teisiniame ginče dėl Džulijano Asandžo (Julianas Assange) Jungtinės Valstijos dar kartą pareikalavo išduoti „Wikileaks“ įkūrėją.
 
JAV advokatas Jamesas Lewisas trečiadienį Londono Aukščiausiame teisme argumentavo, kad ligšiolinis britų teisėsaugos sprendimas priimtas remiantis klaidingomis prielaidomis.
 
JAV pateikė apeliaciją, kai Londono teismas sausį atmetė prašymą išduoti J. Asasnge‘ą, argumentuodamas jo psichine būkle ir jo JAV laukiančiomis kalinimo sąlygomis. JAV nuomone, buvo padarytos neteisingos išvados dėl J. Assange‘p sveikatos ir jo savižudybės rizikos.
 
JAV advokatas pabrėžė: „Ponas J. Assange‘as turėjo priežasčių perdėti simptomus“. Britų teisėjų sprendimui įtakos esą galėjo turėti ir JAV jam gresiančios kalinimo sąlygos. Tačiau JAV, anot advokato, patikino, kad nenaudos „specialiųjų metodų“ ir gal net sutiks, kad J. Assange‘as būtų perkeltas į kalėjimą jo gimtojoje Australijoje.
 
JAV nori teisti J. Assange‘ą dėl kaltinimų šnipinėjimu. Jam gresia iki 175 metų kalėjimo.
 
„Wikileaks“ platforma 2010 ir 2011 metais paviešino šimtus tūkstančių slaptų dokumentų apie Irako karą. Taip australas esą sukėlė pavojų JAV informatoriams. J. Assange‘o rėmėjai tuo tarpu jį traktuoja kaip tiriamosios žurnalistikos atstovą, kuris atskleidė karo nusikaltimus.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.10.28; 08:28
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *