„JAV ir Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgas sieja stiprus ryšys“


JAV Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietės Europoje vadas generolas majoras Markas Švarcas (Mark Schwartz), ketvirtadienį Lietuvoje susitikęs su kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku ir Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadovybe, pabrėžė puikų Lietuvos ir JAV specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimą.

„Lietuva yra stipri NATO sąjungininkė, todėl kartu su JAV sausumos ir Specialiųjų operacijų pajėgomis sukurtas stiprus ryšys, paremtas bendromis vertybėmis ir pasitikėjimu“, – sakė gen. mjr. M. Švarcas. Generolas pabrėžė, kad JAV specialiųjų operacijų pajėgų vadovybė Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų kariaus vertina kaip ypač puikius partnerius.

Pasak generolo, abipusis dalijimasis žiniomis ir patirtimi padeda Lietuvos ir JAV kariams būti geriau pasiruošusiems užtikrinant saugumą ir stabilumą tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje.

Susitikime su Lietuvos kariuomenės ir Specialiųjų operacijų pajėgų vadais gen. mjr. M. Švarcas aptarė aktualius klausimus, susijusius su saugumo situacija regione, kalbėjo apie Lietuvos ir JAV karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose, dvišalį ir daugiašalį Lietuvos kariuomenės ir JAV Specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimą.

JAV specialiųjų operacijų pajėgų buvimas Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse nuo 2014-ųjų rodo JAV tvirtą pasiryžimą kartu su vietos pajėgomis didinti sąveikumą veikti kartu prieš bet kokią agresiją prieš NATO ir jos sąjungininkus.

Informacijos šaltinis – ELTA ir slaptai.lt

2017.12.04; 07:30

print