JAV ir Vokietija prisijungė prie NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro


Vokietijos ir JAV vėliavos. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrui Lietuvoje minint 5-ąsias įkūrimo metines, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos teritorijoje iškilmingai pakeltos naujų šalių narių – JAV ir Vokietijos – vėliavos.

„JAV ir Vokietijos prisijungimas neabejotinai padidins centro pajėgumą ir suteiks galimybę dar veiksmingiau reaguoti į energetinio saugumo iššūkius. Akivaizdu, kad tuometinio NATO generalinio sekretoriaus Anderso Fogo Rasmuseno (Anders Fog Rasmussen) pareiškimas centro inauguracijos metu apie tai, kad Vilniuje įsikūręs NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras įsteigtas tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje, yra svarbus ir šiandien“, – akcentavo užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.

Lietuva drauge su kitomis centro narėmis ir toliau rengs mokymus bei pratybas energetinio saugumo srityje, stiprins ypatingos svarbos energetinės infrastruktūros apsaugą ir energijos vartojimo efektyvumą, o pagausėjusi NATO centro komanda Vilniuje užtikrins aukštą ekspertizės, skirtos Aljanso ir sąjungininkių poreikiams energetinio saugumo srityje tenkinti, lygį.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre, prisijungus JAV ir Vokietijai, jau dirba 10 NATO ir partnerių šalių ekspertai. Anksčiau Energetinio saugumo kompetencijos centro veikloje dalyvauti savo atstovus yra delegavusios Estija, Prancūzija, Gruzija, Italija, Latvija, Lietuva, Turkija ir Jungtinė Karalystė.

NATO energetinio saugumo kompetencijos centras – tai tarptautinė NATO karinė organizacija, siekianti užtikrinti energetinį saugumą, efektyvesnį išteklių panaudojimą bei naujųjų energetinių technologijų taikymą įvairiose kariuomenės srityse.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.11; 00:20

print