JAV įveda naujas sankcijas Iranui


Vašingtonas, spalio 4 d. (AFP-ELTA). Jungtinės Valstijos paskelbė apie naujas sankcijas Iranui. Tai reakcija į smurtinius veiksmus prieš „taikius demonstrantus“ šalyje, pirmadienį Vašingtone pareiškė JAV prezidentas Joe Bidenas. Anot jo, jau šią savaitę Vašingtonas įves tolesnes sankcijas „asmenims, kurie vykdo smurtą prieš taikius demonstrantus“.
 
Detalių J. Bidenas neįvardijo, tačiau pabrėžė, kad JAV „ir toliau trauks atsakomybėn Irano pareigūnus bei rems iraniečių teisę į taikius protestus“.
 
Vašingtonas jau rugsėjo pabaigoje įvedė naujas sankcijas Irano dorovės policijai ir virtinei saugumo pareigūnų. JAV prezidentas dabar neslėpė savo „didelio susirūpinimo“ pranešimais dėl „vis brutalesnių veiksmų prieš demonstrantus Irane, įskaitant studentus ir moteris“. JAV remia Irano moteris ir visus Irano piliečius, kurių drąsa yra „įkvėpimas pasauliui“, – kalbėjo J. Bidenas.
 
Prieš tai Baltųjų rūmų atstovė Karin Jean-Pierre pareiškė, kad JAV „sunerimusios ir pasipiktinusios“ dėl Irano institucijų vykdomo studentų protestų malšinimo.
 
Naktį į pirmadienį Teherano Šarifo universitete kilo smarkūs susirėmimai. Policija čia prieš 200 demonstrantų panaudojo ašarines dujas. Irano dvasinis lyderis ajatola Ali Chamenėjus dėl beveik tris savaites trunkančių protestų kaltina JAV ir Izraelį.
 
Protestus Irane sukėlė 22-ejų Mahsos Amini mirtis. Jauna kurdė rugsėjo 13-ąją buvo sulaikyta dorovės policijos, nes ji ne pagal taisykles dėvėjo musulmonišką galvos apdangalą. Jauna moteris po sulaikymo neaiškiomis aplinkybėmis susmuko policijos nuovadoje ir po trijų dienų ligoninėje mirė.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.10.04; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *