JAV kariai lieka Lietuvoje


Amerikiečių kariai. Vilnius. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Grėsmės regione, JAV karinis buvimas Lietuvoje, tolesnės bendro dalyvavimo tarptautinėse operacijose galimybės aptartos ketvirtadienį Pentagone įvykusio su vizitu JAV besilankančio krašto apsaugos viceministro Margirio Abukevičiaus susitikime su JAV gynybos sekretoriaus pavaduotoju gynybos politikai Dr. Colinu Kahlu ir kitais JAV administracijos atstovais.
 
„Rusijos karinis agresyvumas ir hibridinės grėsmės, situacija Baltarusijoje verčia mus būti budrius ir pasirengusius visiems scenarijams. Dabartinis JAV karinis buvimas Lietuvoje ir jo išlaikymas – esminis atgrasymo ramstis ir būdas stiprinti pasirengimą veikti išvien“, – susitikime su C. Kahlu kalbėjo M. Abukevičius.
 
JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojas užtikrino, kad JAV administracija yra ypač akyla grėsmių Baltijos regione atžvilgiu, Rusiją vertina realistiškai ir įdėmiai seks artėjančias strategines Rusijos pratybas Vakarų karinėje apygardoje „ZAPAD 21”. 
 
„JAV sugrįžo, glaudus bendradarbiavimas su sąjungininkais yra vienas esminių mūsų prioritetų Rusijai atgrasyti. Rodome bei toliau rodysime tai praktiškai”, – teigė C. Kahlas. Pasak JAC pareigūno, Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas, Lietuvos indėlis stiprinant savo gynybą ir dvidešimt metų trukusios bendros operacijos su JAV pajėgomis Afganistane yra visiems sąjungininkams sektinas pavyzdys, ir JAV tai itin svarbu tęsti.
 
Susitikimo metu krašto apsaugos viceministras taip pat gavo užtikrinimą, kad JAV karių buvimas regione ir Lietuvoje bus išlaikomas ir tęsiamas, o Lietuvos teikiamos sąlygos JAV pajėgoms ir pastangos jas nuolat gerinti yra itin vertinamos.
 
Šiuo metu Lietuvoje rotaciją baigia trečiasis JAV sunkusis batalionas. Vėliau šią vasarą į Lietuvą, planuojama, atvyks ir ketvirtoji JAV bataliono rotacija.   
 
Amerikiečių kariai Vilniuje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

M. Abukevičius taip pat susitiko su JAV sausumos pajėgų sekretore Christine Wormuth. Ji, antrindama sekretoriaus pavaduotojui, teigė, kad JAV išlaikys patikimą atgrasymą ir gynybą Europoje, o sustiprintų priešakinių pajėgų buvimas yra svarbus to elementas.
 
„Divizijos lygmens štabo vystymo projektas ir apsikeitimo karininkais programa reikšmingai sustiprins pasirengimą veikti kartu štabų lygmenyje”, – pabrėžė C. Wormuth. Sausumos pajėgų sekretorė taip pat akcentavo išskirtinį Lietuvos indėlį į tarptautines operacijas ir pareiškė stiprią paramą tolesniam bendram dalyvavimui misijose ir operacijose.
 
Viceministras savo vizito metu taip pat susitiko su JAV gynybos departamento sekretoriaus pavaduotoju Specialiosioms operacijų pajėgoms ir žemo intensyvumo konfliktams Christopheriu P. Maieriu, Valstybės departamento sekretoriaus pavaduotoju politiniams-kariniams reikalams Timothy Alanu Bettsu. M. Abukevičius vizito metu taip pat lankėsi ir susitiko su JAV Gynybos departamento Gynybos grėsmių valdymo agentūros vadovybe, kuri šiemet Lietuvoje instaliavo mobilią stebėjimo įrangą, fiksuojančią radionuklidų kiekio pokyčius ore.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.02; 10:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *