JAV kariuomenės vadas įspėja dėl 5G ryšio plėtros


Aukštųjų technologijų bendrovės turi didinti pastangas kuriant naujos kartos 5G mobiliojo ryšio tinklą, nes nuo to priklausys karinių pajėgų saugumas, tvirtina Jungtinių Valstijų štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Josephas Dunfordas.

Susidūrusi su sudėtingu telekomunikacijų plėtros Kinijoje iššūkiu, sako J. Dunfordas, Amerikos pramonė „turi pasitempti ir pirmauti 5G srityje, nes tai yra mūsų nacionalinis interesas“.

„Jei mes neisime į priekį šiuo atžvilgiu, negalėsime pasitikėti 5G ir būsime atsilikę konkurencinėje kovoje“, – Šiaurės Atlanto tarybos forume Vašingtone kalbėjo generolas.

Pasak jo, sistemomis, sukurtomis remiantis 5G technologija, turi būti pasitikima, o tai reiškia, kad priklausomybė nuo užsienio technologijų, kaip kinų milžino „Huawei“, yra grėsmė saugumui.

J. Dunfordas taip pat kalbėjo apie derybas tarp ES šalių ir „Huawei“, kuri tikisi, kad bendrovės 5G technologijos, šiuo metu – pažangesnės nei konkurentų, – bus diegiamos visame pasaulyje. Generolo teigimu, JAV bendradarbiavimas su partneriais priklausys nuo to, ar sąjungininkai gali užtikrinti informacijos apsaugą.

„Nesvarbu, 5G ar ne, šiandien ar ateityje – mūsų gebėjimas ir noras keistis žvalgybine informacija su partneriais priklausys nuo jų pajėgumų tą informaciją apsaugoti“, – įspėjo J. Dunfordas.

„Huawei“ pastaruoju metu susidūrė su kaltinimais, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos yra kampanijos uždrausti „Huawei“ priešakyje ir ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei“, tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.

Darius Mikutavičius (ELTA)
 
2019.03.22; 07:40
print