JAV kosmoso pajėgas sudarys iki 20 000 žmonių


Planuojamas JAV kosmoso pajėgas sudarys nuo 15 000 iki 20 000 žmonių. Tai antradienį astronautikos simpoziume Kolorado Springse Kolorado valstijoje pareiškė JAV gynybos sekretoriaus pareigas einantis Patrickas Shanahanas. Jis pabrėžė, kad planuojamos JAV kosmoso pajėgos bus palyginti negausios.

Ir iš tikrųjų jos būtų mažiausios iš ligšiolinių penkių pajėgų rūšių: sausumos kariuomenės, karinio laivyno, karinių oro pajėgų, jūrų pėstininkų korpuso ir pakrančių apsaugos. P. Shanahanas pabrėžė, kad naujo junginio sukūrimo kaštai bus veikiau maži, tačiau efektyvumas – milžiniškas. Tai esą daug prisidės prie fundamentalių JAV saugumo interesų apsaugojimo.

Kosmosas šiandien yra kovos vieta, įspėjo P. Shanahanas. Grėsmė čia esą yra didelė, ypač – keliama Kinijos ir Rusijos. „Mes neatsilošime ir nestebėsime, mes veiksime, – kalbėjo jis. – Kadangi tiek daug pastatyta ant kortos, mes turime greitai žengti į priekį“. Kosmosas esą turi esminę reikšmę šiuolaikiniam gyvenimui ir šiuolaikinei karybai. „Amerikos ateitis priklausoma nuo kosmoso“, – akcentavo pareigūnas.

Jau kurį laiką JAV vyriausybė kuria kosmoso pajėgų planus, ji yra pateikusi atitinkamą pasiūlymą Kongresui.

Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2019.04.10; 11:20
print