JAV: „Nord Stream 2“ dujotiekis „kenkia transatlantiniam saugumui“


„Nord Stream 2“ vamzdis. EPA-ELTA nuotr.

Vokietiją su Rusija Baltijos jūra sujungsiantis dujotiekis „Nord Stream 2“ kenkia transatlantiniam saugumui, teigia JAV Valstybės departamentas.
 
„Nord Stream 2“ ir antroji „Turk Stream“ linija yra skirtos sustiprinti Rusijos turimus svertus mūsų sąjungininkų ir partnerių atžvilgiu, o jie kenkia transatlantiniam saugumui“, – žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovas Nedas Price’as.
 
N. Price’o teigimu, JAV ir toliau stebės „Nord Stream 2“ tiesimą ir kitus darbus. Šiuo metu nutiesta jau daugiau nei 90 proc. dujotiekio.
 
„Stebėsime dujotiekio užbaigimo ir sertifikavimo veiklą. Jei tai įvyks, imsimės ryžtingai svarstyti sankcijų taikymą“, – teigė jis.
 
Atstovas taip pat tvirtino, kad sankcijos yra tik vienas iš daugybės JAV turimų įrankių.
 
JAV teigia, kad dujotiekis kelia grėsmę NATO sąjungininkams ir didina priklausomybę nuo Rusijos, bei grasina sankcijomis. Vašingtonas yra įvedęs sankcijas bendrovėms, prisidėjusioms prie dujotiekio tiesimo, tačiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir toliau palaiko šį projektą.
 
Savo ruožtu dujotiekio projekto šalininkai kaltina JAV norint parduoti savo suskystintas gamtines dujas Europos šalims ir taip pasipelnyti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.04; 10:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *